XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021

przez | 11 września 2021

Chrystus wzywa do niesienia krzyża – idźmy za Nim.

Wprowadzenie do liturgii

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia. Za to, że nie zawsze mamy odwagą przyznać się do Chrystusa, przeprośmy teraz naszego Ojca.

Wprowadzenie do liturgii słowa

W pierwszym czytaniu prorok Izajasz kreśli obraz prawdziwego Sługi Bożego, którego Jahwe wspiera nawet wśród prześladowań. Apostoł Jakub w drugim czytaniu powie nam, że wiara bez uczynków jest martwa. W Ewangelii zaś Jezus zapyta nas: „A wy za kogo mnie uważacie?”. Wraz ze św. Piotrem odpowiemy: „Ty jesteś naszym Panem i Bogiem – Zbawicielem”. Skorzystajmy z Bożego zaproszenia i zasiądźmy do stołu słowa.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *