Remont probostwa

Ogłoszenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Zmiana proboszcza, jaka miała miejsce w naszej parafii w ostatnich tygodniach, stała się okazją do zapoznania się ze stanem wnętrza budynku probostwa. Pierwotny plan odmalowania ścian i kilku napraw zwykle byłby wystarczający.

Jednak deklaracja kilku firm i osób: darmowego przekazania lub zakupu w okazyjnej cenie części materiałów, nieodpłatnego wykonania niektórych prac, skłania do poszerzenia zakresu remontu. Tym bardziej, że budynek probostwa był wykańczany przy zupełnie innych realiach. Ponadto stale drożejące materiały i usługi powodują, że odkładanie remontu wiąże się z wyższymi wydatkami w przyszłości.

Liczymy na duże zrozumienie parafian. W tym działaniu nie chodzi o podniesienie czyjegoś komfortu, ale o to, aby budynek probostwa był nadal godną wizytówką parafii i mógł się dalej przyczyniać do stałej obecności duszpasterzy posługujących w naszej parafii.

Za każdą ofiarę składamy wielkie Bóg zapłać.

 


 

Ofiary i darowizny dla naszej parafii

Serdecznie dziękuję wiernym, którzy wpłacają ofiary  na remont probostwa.

Oprócz tradycyjnej ofiary składanej na tacę, w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej, istnieje możliwość wpłat na konto bankowe parafialne:

Bank Spółdzielczy w Miedźnej
nr konta:
66 8446 0006 2001 0000 1616 0001

Za każdą ofiarę Bóg zapłać.

 


Informacje o możliwości odliczenia od podatku:

– dla firmy: https://www.podatki.gov.pl/cit/ulgi-i-odliczenia/darowizny/darowizny-na-cele-kultu-religijnego/

– dla osoby fizycznej rozliczającej się wspólnie z małżonkiem i pojedynczo: https://www.e-pity.pl/odliczenie-darowizny-na-cele-kultu-religijnego-kosciol/

Print Friendly, PDF & Email