Polecane artykuły

Parafia Rzymsko-Katolickia pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie

przez | 2 lipca 2020

Szczęść Boże! Witamy Was drodzy Internauci na naszej stronie. Nasz Parafia jest jedną z najmniejszych parafii w Archidiecezji Katowickiej, liczy zaledwie 470 parafian. Nasz kościół parafialny jest jednym z najstarszych kościołów drewnianych w archidiecezji i wpisany jest do rejestru zabytków. Na stronie internetowej znajdziecie wszelkie informacje o naszym kościele, jego historii oraz aktualne informacje o… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

II Niedziela Wielkiego Postu

przez | 24 lutego 2024

Kim jesteś? WPROWADZENIE DO LITURGII Wielu z nas pragnie stać się kimś innym; stosuje specjalne diety i ćwiczenia, by mieć taką sylwetkę jak ten sławny piłkarz, kupuje coraz to lepsze kremy, by mieć cerę tak nieskazitelną jak ta najpiękniejsza aktorka… wszystko po to by nie pokazać kim się jest na prawdę. Wciąż udajemy kogoś innego,… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

I niedziela Wielkiego Postu

przez | 17 lutego 2024

Pokuta i nawrócenie to droga do radości… Wstęp do liturgii Po głośnych i wesołych dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. W tym czasie łaski chrześcijanin musi rozpocząć to co najważniejsze. Chodzi o nasze serca, musimy zrobić tam wiele porządku, aby poprzez pokutę i nawrócenie dojść do prawdziwej radości. Dzisiejszy świat proponuje… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Środa Popielcowa – 14.02.2024

przez | 14 lutego 2024

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Wprowadzenie do liturgii Razem z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W Środę Popielcową stajemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia. Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na wielkie święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystus pojednał świat z Ojcem, a… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Wielki Post

przez | 14 lutego 2024

Okres Wielkiego Postu, to czas walki z własnymi słabościami, umocnienia wiary, gorliwej modlitwy, refleksji nad życiem, rozpoznawania woli Bożej, wobec każdego z nas, i wreszcie to czas pokuty i nawrócenia się do Boga. Wielki Post wzywa nas do: – pełnienia dzieł miłosierdzia, – jałmużny, – wzmożonej modlitwy, czytania Pisma świętego, – do uporządkowania serc-oczyszczenia ich… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

VI Niedziela zwykła – 11.02.2024

przez | 10 lutego 2024

„Z kim przestajesz, takim się stajesz.” Wstęp do liturgii „Z kim przestajesz, takim się stajesz”, to stare ale jakże mądre przysłowie. Zdrowie ducha, jak i jego choroby przechodzą z człowieka na człowieka drogą naśladowania. Ludzie wrażliwi na piękno i dobro, naśladują dobrych i nieustannie troszczą się, aby być odpornymi na oddziaływanie ludzi grzesznych. Ludzie mało… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

V Niedziela zwykła – 04.02.2024

przez | 3 lutego 2024

Kim On jest? Wstęp do liturgii Człowiek jest tajemnicą. Trudno poznać kogoś, gdy sami siebie nie znamy do końca? Siebie i innych powinniśmy odkrywać zawsze w kontekście prawdy, dobra i piękna. Ci, którzy patrzyli na Jezusa też stawiali sobie pytania: Kim On jest? Ten, który naucza, uzdrawia, wypędza złe duchy? Chcieli wiedzieć o Jezusie wszystko,… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

SŁOWO W ZWIĄZKU Z OTWARCIEM DOMU „NAZARET” W PIEKARACH ŚLĄSKICH

przez | 2 lutego 2024

  Siostry i Bracia, Drodzy diecezjanie, „Nazaret jest szkołą, w kto rej zaczyna się pojmować życie Jezusa: jest to szkoła Ewangelii. Tutaj przede wszystkim uczymy się patrzeć , słuchać , rozważać i przenikać głębokie i tajemne znaczenie tego bardzo prostego, pokornego i jakże pięknego objawienia się Syna Bożego”. To słowa z przemówienia św. papieża Pawła… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2024

przez | 1 lutego 2024

Chrystus opromienia swym światłem nasze życie i śmierć. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych. Wprowadzenie do liturgii Chrystus ofiarował się za nas. Przyszedł do ludzi, którzy żyją w strachu przed śmiercią, którzy żyją w ciemności grzechu. Przyszedł, by także nam przynieść światło zbawienia, nadzieję spełnienia oczekiwań, wyzwolenie z grzechu. Przyjmijmy więc w naszej świątyni światłość… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

IV Niedziela zwykła – 28.01.2024

przez | 27 stycznia 2024

On mówi z „mocą”… Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych. Wstęp do liturgii Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

III Niedziela zwykła – 21.01.2024

przez | 20 stycznia 2024

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Wstęp do liturgii „Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.  Na zakończenie tygodnia poświęconego modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który jest fundamentem Kościoła Bożego. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia swoich serc, bo… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email
E-Cmentarz - więcej ....

Ostatnio odeszli do Pana .....


1. Śp. Józef Tomaszek
data urodz.:1955-01-23
data zgonu: 2023-12-21
68 lat
zmarł(a) 67 dni temu2. Śp. Antoni Lasek
data urodz.:1938-06-11
data zgonu: 2023-10-20
85 lat
zmarł(a) 129 dni temu3. Śp. Klemens Szweda
data urodz.:1954-02-10
data zgonu: 2023-07-06
lat
zmarł(a) 235 dni temu4. Śp. Andrzej Kędzior
data urodz.:1939
data zgonu: 2023-05-29
84 lat
zmarł(a) 273 dni temu
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznem. Amen.