XVIII Niedziela zwykła
01.08.2021

dodano: 31.07.2021, administrator

1.Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Po Mszy świętej zbiórka na powodzian.

2.Bóg zapłać za troskę o nasz Kościół Paniom: Genowefie Wojtala, Alicji Kubeczko i Urszuli Witoszek. W przyszłym tygodniu poprosimy Panie Przewoźnik Urszulę, Przewoźnik Lucynę oraz Izabelę Kuszek

3.W środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W pierwszy piątek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej o godzinie 17.00

5.Zapraszam do lektury Gościa Niedzielnego, który niech będzie lekturą duchową i pokarmem dla naszych serc.

6.Kończąc Eucharystię życzę wielu łask Bożych w dniu dzisiejszym oraz w całym nadchodzącym tygodniu.

W myśl nowych przepisów państwowych (27.06.2021) , w naszym kościele podczas
sprawowania kultu religijnego może
przebywać 71 osób

(75 % miejsc)

W kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.

Na zewnątrz uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie.

Jednocześnie od 20 czerwca 2021r zniesiona zostaje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej:

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
www.episkopat.pl