II Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela 25.02.2024

dodano: 23.02.2024, administrator

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Pawła Tila, proboszcza z Rybnika-Wielopola, który do poniedziałku będzie z nami.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar Waszego serca.

3. Dziękujemy za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych oraz włączenie się w adorację Najświętszego Sakramentu w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa.

4. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i cmentarz oraz za złożone ofiary. Dziękujemy Annie Golus, Dorocie Golus i Agnieszce Nachlik. Zaś w przyszłym tygodniu prosimy o posługę: Annę Lorek, Małgorzatę Sosnę, Teresę Wygrabek oraz Szymona Wygrabka. Aktualny harmonogram sprzątania po naniesionych zmianach znajduje się na stronie internetowej parafii.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom, które podjęły się sprzątania probostwa po kolejnym etapie remontu. A były to: Katarzyna Brańczyk, Jolanta Jarek, Anita Mika, Izabela Moroń, Kinga Niesyto, Małgorzata Przewoźnik, Joanna Pudełko, Katarzyna Sosna i Lamia Stańczyk. Serdeczne Bóg zapłać. Ponieważ remont jeszcze trwa zapewne ponownie poprosimy o pomoc przy sprzątaniu.

6. Dzisiaj o g. 14.45 zapraszamy na Gorzkie Żale, które wyjątkowo poprowadzi ks. Adam Kiedrzyn, proboszcz z Góry. Kazania pasyjne głosi w tym roku ks. Rudolf Reszka wikary z parafii Matki Bożej Piekarskiej w Woli. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, refleksji i śpiewu w czasie tego pięknego nabożeństwa.

7. Przez cały Wielki Post zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych oraz wpisania się do parafialnej Księgi Trzeźwości, która jest dostępna pod wieżą przy stoliku z prasą religijną.

8. We wtorek i środę Msze w naszym kościele będzie odprawiał ks. Ambroży Kucz.

9. Kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu czynna tylko w czwartek i piątek w godzinach 15.45-16.30.

10. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, która będzie o g. 17.30.

11. W tym tygodniu obchodzimy: pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

12. W pierwszy piątek miesiąca od g. 16.30 będzie okazja do spowiedzi świętej. Zaś o g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

13. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych rozpoczną się od g. 9.00. Na stałej liście odwiedzin znajdują się dwie osoby. Gdyby ktoś jeszcze z chorujących lub starszych wiekiem Parafian chciał w tym dniu przyjąć sakramenty w domu, to prosimy o kontakt telefoniczny z kancelarią.

14. W najbliższą sobotę wyjątkowo nie będzie zbiórki dla ministrantów oraz spotkania dla Dzieci Maryi.

15. Za tydzień będziemy przeżywali w naszej parafii niedzielę budzenia powołań. Będziemy gościli diakona i dwóch kleryków z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Diakon wygłosi Słowo Boże, a kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, które przygotowuje kandydatów do święceń kapłańskich.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Gościa Extra o tematyce Wielkiego Postu.

17. Dziś po Mszy przed kościołem będzie zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

18. Obrazki dla dzieci z pytaniami do niedzielnej Ewangelii można zabrać
z koszyczka na głośniku znajdującym się pod ekranem. Obrazki z odpowiedziami dzieci przynoszą na czwartkową Mszę szkolną. Autorzy poprawnych odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagród.

19. Lecznica dla zwierząt informuje, że w poniedziałek 26 lutego odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów przeciw wściekliźnie. Szczepienie zaplanowano w następujących godzinach i lokalizacjach:
10.00-10.30 obok państwa Mamok,
10.30-11.00 obok Agronomówki.

Prosimy zamykać drzwi w kościele.
Kościół jest ogrzewany
Bóg zapłać.