PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Niedziela, 2024-05-05 - VI Niedziela Wielkanocna

Godz. 08:00 Za ++ Genowefę i Alojzego Mika, synów Marka i Jana, zięciów Józefa i Stanisława oraz za Mateusza.
Nabożeństwo majowe.

Godz. 10:30 Do Matki Bożej Grzawskiej o Bożą łaskę i opiekę dla rodzin: Czmajduch, Pudełko, Lisek i Przewoźnik.
Nabożeństwo majowe

Poniedziałek, 2024-05-06 - Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Dzień modlitw o urodzaje

Godz. 17:45 wyjście procesji z kościoła do krzyża nad stawem

Godz. 18:30 (przy krzyżu) Przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla rodziny Haliny Wojciech

Wtorek, 2024-05-07 - Dzień modlitw o urodzaje

Godz. 08:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące (z ofiar ze skarbony).
Procesja do krzyża misyjnego

Środa, 2024-05-08 - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika , głównego patrona Polski.
Dzień modlitw o urodzaje.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 08:00 Rozpoczęcie całodziennej adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 18:00 Za Parafian Grzawy.
Procesja do krzyża na placu przed kościołem

Czwartek, 2024-05-09 - Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Godz. 18:00 Za + Annę Śmieję od sąsiadów z rodziny Kulig.

Piątek, 2024-05-10

Godz. 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej

Godz. 18:00 Za ++ Annę, Ludwika Wojtala oraz za ++ z rodzin Kapica i Wojtala.

Sobota, 2024-05-11 - liturgia niedzielna

Godz. 17:00 Za ++ Teodora i Weronikę Skrzypiec oraz za ++ z rodzin Skrzypiec i Piłatyk.

Niedziela, 2024-05-12 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Godz. 08:00 Za Parafian Grzawy.
Nabożeństwo majowe

Godz. 10:30 Za ++ rodziców Łucję i Jana Łukasik w rocznicę śmierci, męża Emila Farugę, brata Czesława Łukasika oraz za ++ z pokrewieństwa Łukasik, Lubański.
Nabożeństwo majowe.

Dodaj

Licznik odwiedziń dzisiaj:

VI Niedziela Wielkanocna

Niedziela 05.05.2024

dodano: 04.05.2024, administrator

1. W VI Niedzielę Wielkanocną usłyszmy słowa: „ W tym objawiłą się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abysmy życie mieli dzięki Niemu”. Te słowa św. Jana z z dzisiejszego drugiego czytania mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. Rozpoczynając Eucharystię, wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar.

2. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wasze ofiary.

3. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i cmentarz oraz za złożone ofiary na kwiaty. Dziękujemy Dorocie Chmielniok, Izabeli Moroń i Wiesławowi Grygiercowi. Natomiast w przyszłym tygodniu prosimy o posługę: Lidię Włodarczyk, Joannę Kędzior i Marię Kędzior.

4. Od tej niedzieli diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich oraz Rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia prezbiteratu odbędą się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.

5. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszym kościele po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. „dni krzyżowe”. W poniedziałek planujemy odprawić Mszę przy krzyżu nad stawem. Aby dotrzeć na miejsce wyjdziemy z naszego kościoła już o godz. 17.45 w procesji ze śpiewem i modlitwą. Będziemy szli bez pośpiechu, aby po drodze między polami modlić się o urodzaje. W razie niepogody trasę zmodyfikujemy. Mszę rozpoczniemy około godz. 18.30. Zachęcamy do zabrania ze sobą składanych krzesełek turystycznych. Mamy do dyspozycji 16 śpiewników. Część tekstów pieśni jest udostępniona na naszej stronie internetowej. Można je pobrać i ewentualnie wydrukować.

7. W środę będzie w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zgodnie z planem Wiecznej Adoracji w naszej archidiecezji.

Początek czuwania o godz. 8.00, zaś zakończenie przed Msza św. o 18.00. Proponowany plan adoracji:

8.00-9.00 ul. Księża,
9.00-10.00 ul. Nad Wisłą
10.00-11.00 ul. Polna
11.00-12.00 ul. Zielonkówka
12.00-13.00 ul. Pszczyńska
13.00-14.00 ul. Graniczna i Kościelna

14.00-15.00 ul. Wiejska (numery nieparzyste)
15.00-16.00 ul. Wiejska (numery parzyste)
16.00-17.00 Żywy Różaniec
17.00-18.00 adoracja indywidualna.

Gdy, z powodu obowiązków, nie uda się przyjść o wyznaczonej godzinie zachęcamy do adoracji o innej, bardziej dogodnej porze.

8. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowenny będziemy odmawiać w ramach nabożeństw majowych.

9. W sobotę zbiórka ministrantów będzie o godz. 9.45. Zaś o godz. 10.30 swoje spotkanie będą miały Dzieci Maryi.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy Gość Niedzielny, majowy Mały Gość Niedzielny oraz Gość Historia Kościoła.

12. Obrazki dla dzieci z pytaniami do Ewangelii niedzielnej są dostępne w koszyczku pod ekranem. Odpowiedzi dzieci przynoszą na czwartkową Mszę szkolną.

Archiwalne numery gazetki