PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Godz. 09:00 Spowiedź dzieci przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej

Godz. 17:00 Za + Dariusza Pisarka w kolejną rocznicę śmierci, za ++ Alojzego, Elżbietę, Kingę Wojciech oraz Piotra Macko.
Nabożeństwo majowe

Niedziela, 2024-05-19 - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Godz. 08:00 Za Parafian Grzawy

Godz. 11:00 W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej

Godz. 15:00 Nabożeństwo majowe. Wręczenie pamiątek Pierwszej Komunii Świętej

Poniedziałek, 2024-05-20 - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Godz. 18:00 Za ++ Reginę, Ludwika Przewoźnik, córkę Urszulę, zięcia Eugeniusza, oraz ++ z rodzin: Grzywa, Przewoźnik, Pastuszka i Kiek.

Wtorek, 2024-05-21 - Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika

Godz. 08:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące (z ofiar ze skarbony).
Nabożeństwo majowe

Środa, 2024-05-22

Godz. 18:00 Za + Małgorzatę Pudełko z okazji Dnia Matki.

Czwartek, 2024-05-23 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Godz. 10:00 W intencji Uczestników oraz Pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie

Godz. 18:00 Do Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla rodziny Śmieja.
Nabożeństwo majowe.

Piątek, 2024-05-24 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Godz. 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej

Godz. 18:00 Za ++ Franciszka Nachlika, rodziców Zofię i Ryszarda, synów Józefa i Jana oraz Marię Nachlik.

Sobota, 2024-05-25

Godz. 17:00 Za + Andrzeja Kędziora w pierwszą rocznicę śmierci. Nabożeństwo majowe.

Niedziela, 2024-05-26 - Uroczystość Najświętszej Trójcy.
Dzień Matki

Godz. 08:00 Do Dzieciątka Koletańskiego w intencji Soni i Piotra Paluch z okazji pierwszej rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze oraz o Boże błogosławieństwo dla ich dzieci.
Nabożeństwo majowe.

Godz. 10:30 Do Serca Pana Jezusa z prośba o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla rodzin Golda oraz o łaskę życia wiecznego dla + Józefa Goldy.

| Dodaj | Drukuj |

Licznik odwiedziń dzisiaj:

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Niedziela 12.05.2024

dodano: 11.05.2024, administrator

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest świętem dopełnienia Tajemnicy Paschalnej i przekazania jej w życie oraz działanie Kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar płynący z Waszych serc.

3. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i cmentarz oraz za wystrój kościoła. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W nowym tygodniu prosimy o posługę Sonię Paluch, Katarzynę Panasz oraz Sylwestra Piłatyka.

4. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, będą obchodziły swój „biały tydzień”.

5. W tym tygodniu rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego.

6. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego.

7. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszym kościele po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W najbliższą sobotę wyjątkowo nie będzie zbiórki dla ministrantów ani spotkania dla Dzieci Maryi. Następne będą za dwa tygodnie, czyli 1 czerwca.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

11. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy Gość Niedzielny, majowy Mały Gość Niedzielny, Gość Historia Kościoła oraz najnowszy Gość Ekstra opisujący postacie świętych matek oraz matek świętych postaci Kościoła.

13. Obrazki dla dzieci z pytaniami do Ewangelii niedzielnej są dostępne w koszyczku pod ekranem. Odpowiedzi dzieci przynoszą na czwartkową Mszę szkolną.

Archiwalne numery gazetki