XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021

przez | 9 października 2021

Boża mądrość.

Wstęp do liturgii

Msza Święta sprawowana we wspólnocie Kościoła jest wspaniałą szkołą życia religijnego. W tej szkole sam Chrystus jest Nauczycielem, który dzięki swej miłości ofiaruje się nam każdego dnia podczas Eucharystii. Karmi nas słowem i Chlebem życia, które dają nam siłę potrzebną w pielgrzymce do domu Ojca.

Za to, że w naszym życiu rzadko kierujemy się mądrością Jezusa, otrzymaną w Jego szkole, przeprośmy teraz naszego Ojca, który jest w niebie.

Wstęp do liturgii słowa

Podczas każdej Liturgii, Bóg przychodzi do nas w swoim Słowie, które jest wciąż żywe, „skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca”, każdego człowieka.

Czytania dzisiejszej Liturgii Słowa przypomną nam wartość i znaczenie Bożego Słowa w naszym życiu. Święty Marek w Ewangelii, ukaże nam prawdę, że zbytnie przywiązanie do rzeczy materialnych może przeszkodzić w człowiekowi w przyjęciu mądrości Bożej.

Wsłuchajmy się w święte teksty Pisma Świętego, ponieważ wiara rodzi się ze słuchania.

źródło: liturgia.wiara.pl