XXVII Niedziela zwykła – 03.10.2021

przez | 2 października 2021

Jedność – dar miłości.

Wstęp do liturgii

Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej połączyć się z Chrystusem. Karmiąc się Słowem i Ciałem Zbawiciela, pragniemy jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim, ale również i z Kościołem.

Prawdziwe zjednoczenie z Jezusem i z Jego Ciałem Mistycznym dokonuje się na każdej Mszy Świętej. Dlatego na początku tej uczty miłości i jedności przeprośmy Najwyższego, za to wszystko, co jest przeszkodą na drodze do zjednoczenia się z Nim i z braćmi.

Wstęp do liturgii słowa

Pierwsze i drugie czytanie ilustruje prawdę o ścisłej jedności ludzkiej, zwłaszcza jeśli chodzi o kobietę i mężczyznę. Ta jedność małżeńska jest święta, ponieważ została uświęcona przez samego Boga i nikt nie ma prawa rozdzielać miłości małżeńskiej, która została złączona przez Stwórcę.

Wsłuchajmy się w Słowo Boga.