Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 28.05.2023

przez | 27 maja 2023

Zesłanie Ducha Świętego dniem umocnienia Kościoła. Wprowadzenie do liturgii Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Prośmy Boga, by oczyścił… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Zaproszenie do Piekar

przez | 26 maja 2023

Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców odbędzie się w niedzielę 28 maja 2023 r. ZAPROSZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW DO PIEKAR ŚLĄSKICH Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry! W nawiązaniu do komunikatu z poprzedniej niedzieli ponawiam serdeczne zaproszenie mężczyzn i młodzieńców archidiecezji katowickiej i metropolii do udziału w tradycyjnej pielgrzymce do sanktuarium… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

przez | 20 maja 2023

Chrystus uwielbiony zasiada po prawicy Ojca. Wprowadzenie do liturgii Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia — być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023

przez | 13 maja 2023

Zmartwychwstały Chrystus obiecuje Ducha Świętego. Wprowadzenie do liturgii Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życic i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023

przez | 6 maja 2023

Zmartwychwstały Chrystus przez Kościół prowadzi nas do Ojca. Wprowadzenie do liturgii W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Uroczystość NMP Królowej Polski – 03.05.2023

przez | 2 maja 2023

Maryja naszą Matką i Królową. Wprowadzenie do liturgii Jako dzieci narodu polskiego, gromadzimy się dzisiaj, by złożyć hołd Bogu. Gromadzimy się także, by okazać naszą miłość wobec Maryi, któ­rą czcimy jako Królową Polski, Matkę naszego narodu. Oto Ona od ponad 600 lat w swym obrazie „Jasnej broni Częstochowy” i całej Polsce wyprasza wiarę, jednoczy ją… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 30.04.2023

przez | 29 kwietnia 2023

Zmartwychwstały Chrystus jest naszym Pasterzem. Wprowadzenie do liturgii Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Jest On dlatego naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, mamy modlić się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Życzenia urodzinowe

przez | 23 kwietnia 2023

Czcigodny Księże Proboszczu W dniu Twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrowia, niesłabnącego żaru ducha w jakże trudnej kapłańskiej posłudze, oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów. Życzymy, by Księdza życie było żywym głosem Ewangelii, żeby było wymownym świadectwem prymatu Boga oraz świadectwem miłości. Niech Panienka Grzawska otacza Księdza Matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023

przez | 22 kwietnia 2023

Zmartwychwstały Chrystus obecny wśród nas przez Eucharystię. Wprowadzenie do liturgii Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa. Zostaliśmy wykupieni od… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email
E-Cmentarz - więcej ....

Ostatnio odeszli do Pana .....


1. Śp. Andrzej Kędzior
data urodz.:1939
data zgonu: 2023-05-29
84 lat
zmarł(a) 1 dni temu2. Śp. Janna Reizer-Śleziak
data urodz.:1965-01-12
data zgonu: 2023-02-21
58 lat
zmarł(a) 98 dni temu3. Śp. Sebastian Ligenza
data urodz.:1996-02-21
data zgonu: 2022-11-03
26 lat
zmarł(a) 208 dni temu4. Śp. Genowefa Moroń
data urodz.:1936-10-11
data zgonu: 2022-10-19
86 lat
zmarł(a) 223 dni temu
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznem. Amen.