Polecane artykuły

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie

przez | 2 lipca 2020

Szczęść Boże! Witamy Was drodzy Internauci na naszej stronie. Nasz Parafia jest jedną z najmniejszych parafii w Archidiecezji Katowickiej, liczy zaledwie 470 parafian. Nasz kościół parafialny jest jednym z najstarszych kościołów drewnianych w archidiecezji i wpisany jest do rejestru zabytków. Na stronie internetowej znajdziecie wszelkie informacje o naszym kościele, jego historii oraz aktualne informacje o… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Dyspensa na 31 maja 2024 roku

przez | 27 maja 2024

W piątek po Bożym Ciele, ksiądz arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.

Print Friendly, PDF & Email

Uroczystość Trójcy Świętej – 26.05.2024

przez | 25 maja 2024

Tajemnica Boga a tajemnica człowieka. Wstęp do liturgii Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Zaproszenie do Piekar Śl.

przez | 19 maja 2024

Siostry i Bracia, przed nami ostatnia niedziela maja, a to oznacza, że pora na tradycyjne spotkanie u Matki w Piekarach. Oczywiście, przede wszystkim jest to spotkanie mężczyzn, ale zapraszam na nie wszystkich. Ewangelista Łukasz mówi, że Maryja tuż po Zwiastowaniu poszła pospiesznie do domu Elżbiety, by dzielić jej los, by z nią być, by ją wspierać,… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

przez | 18 maja 2024

Przyjdź, Duchu Święty… Wstęp do liturgii Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Jubileusz 20- lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza

przez | 15 maja 2024

Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje” kto zdolny jest dawać – Jan Paweł II     Drogi Księże Proboszczu, W dniu 20-lecia świeceń kapłańskich, życzymy abyś zawsze podążał drogą za Panem, który Cię powołał do posługi. Księże Pawle piękna i trudna jest droga Twojego kapłańskiego powołania, 20 lat temu odpowiedziałeś Bogu… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024

przez | 11 maja 2024

Nadzieja zawieść nie może. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych. Wstęp do liturgii Bardzo często jesteśmy podobni do mężczyzn z Galilei, którzy stoją i wpatrują się w niebo. Wołamy razem z nimi: Gdzie jesteś o Chryste? Czemu nie troszczysz się o nas, czemu nas nie wysłuchujesz? Czemu milczysz?  Wstąpiłeś Chryste do nieba i jakby o… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE PRAWNEJ OCHRONY LUDZKIEGO ŻYCIA

przez | 10 maja 2024

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski  w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia   Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024

przez | 4 maja 2024

Kochać jak Jezus. Wstęp do liturgii Miłość to nadprzyrodzony dar Boga dla człowieka. Bez Boga nie jesteśmy wstanie pojąć czym jest miłość, każdy z nas jest powołany do miłości. Chrześcijańska świętość ma swoje odzwierciedlenie w Bożej Miłości. Nie możemy się zbawić i osiągnąć świętość sami, potrzebujemy innych ludzi, którzy nam w tym pomogą. Bóg zachęca… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI – 03.05.2024

przez | 3 maja 2024

Maryja naszą Matką i Królową. Wprowadzenie do liturgii Jako dzieci narodu polskiego, gromadzimy się dzisiaj, by złożyć hołd Bogu. Gromadzimy się także, by okazać naszą miłość wobec Maryi, któ­rą czcimy jako Królową Polski, Matkę naszego narodu. Oto Ona od ponad 600 lat w swym obrazie „Jasnej broni Częstochowy” i całej Polsce wyprasza wiarę, jednoczy ją… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email
E-Cmentarz - więcej ....

Ostatnio odeszli do Pana .....


1. Śp. Anna Śmieja
data urodz.:1932-12-12
data zgonu: 2024-03-14
91 lat
zmarł(a) 77 dni temu2. Śp. Józef Tomaszek
data urodz.:1955-01-23
data zgonu: 2023-12-21
68 lat
zmarł(a) 161 dni temu3. Śp. Antoni Lasek
data urodz.:1938-06-11
data zgonu: 2023-10-20
85 lat
zmarł(a) 223 dni temu4. Śp. Klemens Szweda
data urodz.:1954-02-10
data zgonu: 2023-07-06
lat
zmarł(a) 329 dni temu
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznem. Amen.