Polecane artykuły

Witamy na stronie internetowej Parafii Grzawa

przez | 2 lipca 2020

Witamy na oficjalnej stronie Parafii Grzawa, którą oddajemy do Państwa dyspozycji. Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna. Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem strony zapraszamy do współpracy. Czekamy również na Państwa opinie dotyczące strony : link   Redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Zdalnie do Matki Bożej Piekarskiej

przez | 4 sierpnia 2020

Tegoroczna stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się także w formie nadzwyczajnej. Poinformował o tym metropolita katowicki w specjalnym komunikacie przesłanym do parafii. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu” – napisał abp Wiktor Skworc. Zaprosił cały świat żeński i rodziny… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XVIII Niedziela zwykła – 2 sierpnia 2020

przez | 1 sierpnia 2020

Wprowadzenie do liturgii W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku .przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4, 4). Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła:… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Wniosek do WKZ złożony

przez | 31 lipca 2020

Informujemy, że wniosek o pozwolenie na fumigację oraz impregnację został w tym tygodniu złożony do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Bielsku-Białej. Po otrzymaniu pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przystąpimy do składania pozostałych wniosków oraz dokumentacji wymaganej do realizacji tej inwestycji.  

Print Friendly, PDF & Email

Życzenia urodzinowe

przez | 29 lipca 2020

Życzenia z okazji urodzin Z okazji urodzin p.Janiny Jadasz, przesyłamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych. Niech Pan Bóg umacnia w drodze do świętości i nieustannie wspiera, a Matka Boża ma Cię w Swojej opiece. Niechaj każdy Twój dzień wypełniony będzie radością Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin składają Parafianie

Print Friendly, PDF & Email

XVII Niedziela zwykła – 26.07.2020

przez | 25 lipca 2020

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Aby zdobyć skarb — przynależność do Królestwa Bożego, w pokorze stańmy… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

przez | 23 lipca 2020

“Drodzy użytkownicy dróg” Przemieszczanie się towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Rosnąca w zawrotnym tempie mobilność to także efekt rozwoju kulturowego i technologicznego. Samochód i droga to narzędzia mające ułatwiać życie i służyć integralnemu rozwojowi naszego społeczeństwa. Ciągły wzrost natężenia ruchu na naszych drogach jest pochodną postępu gospodarczego, społecznego i turystycznego. Transport jednoczy ludzi, ułatwia dialog… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XVI Niedziela zwykła – 19.07.2020

przez | 18 lipca 2020

Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło jest tak bardzo zmieszane z sobą, dlatego przychodzimy do świątyni, by od Chrystusa otrzymać siłę i pomoc do zwycięstwa dobra. Przychodzimy do Boga, by otrzymać przebaczenie… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Z pamiętnika ks. Franciszka Moronia

przez | 16 lipca 2020

Dnia 19 września 1916 roku Wstęp Długie czasy nosiłem się z zamiarem założenia sobie dzienniczka do zapisywania ważniejszych zdażeń z mojego życia. Zawsze jednak odstraszało mnie coś od tego przedsięwzięcia. Była obawa, że mogę zacząć pisać a potem nie dokończyć jak wiele innych rzeczy. Powtóre nie uważam się za jakąś gwiazdę wielkiej jasności, i nie… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XV Niedziela zwykła

przez | 11 lipca 2020

Zgromadziliśmy się, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie, zwiastując nam radosne Boże obietnice. Słuchajmy uważnie Bożego Słowa, radośnie dziękujemy za wszystkie obietnice zbawienia. To wszystko co ogłasza Pismo spełniło się i spełni się… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

W tym roku odeszli do Pana:


Śp. Elżbieta Chmielniok
zm.: 2020-06-10 (wiek 78 lat)
* * *

Śp. Władysław Krosny
zm.: 2020-04-14 (wiek 73 lat)
* * *

Śp. Józef Sojka
zm.: 2020-02-02 (wiek 61 lat)
* * *


Wieczne odpoczynek racz im dać Panie
a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Temperatura ;-) * Temperatura w kościele:
18.8 °C
ostatni odczyt:
2020-08-05 13:20
więcej...