Polecane artykuły

Witamy na stronie internetowej Parafii Grzawa

przez | 2 lipca 2020

Witamy na oficjalnej stronie Parafii Grzawa, którą oddajemy do Państwa dyspozycji. Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna. Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem strony zapraszamy do współpracy. Czekamy również na Państwa opinie dotyczące strony : link   Redakcja

Print Friendly, PDF & Email

Wezwanie Metropolity katowickiego do modlitwy

przez | 29 października 2020

WEZWANIE METROPOLITY KATOWICKIEGO DO MODLITWY W INTENCJI USTANIA PANDEMII, O POKÓJ I ŁAD SPOŁECZNY DLA WSPÓLNEGO DOBRA Drodzy Diecezjanie, Drogie Rodziny, Bracia i Siostry, Bracia w kapłańskim posługiwaniu! Bóg w swoim miłosierdziu wychodzi nam zawsze na spotkanie. Niestrudzenie wzywa każdego z nas do tajemniczego spotkania z Nim na modlitwie (por. KKK 2567). Jedną z form… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego 24.10.2020

przez | 25 października 2020

ZARZĄDZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO Z DNIA 24 PAŹDZIERNIKA 2020 R. W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ Mając na uwadze, że całe terytorium naszego kraju objęto tzw. czerwoną strefą, wszystkim wiernym udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania wyżej wymienionej regulacji. 1. Do obowiązku proboszcza / administratora parafii należy… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020

przez | 24 października 2020

Wprowadzenie do liturgii Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Dozowniki do dezynfekcji

przez | 24 października 2020

Informujemy że w naszym kościele zostały zamontowane nowe automatyczne dozowniki do dezynfekcji rąk.  Użycie dozownika nie wymaga jego dotykania. Dziękujemy osobom które zakupiły dozowniki, a p. Łukaszowi Mazur za wykonanie stojaków pod dozowniki. Prosimy o korzystanie z dozowników.  

Print Friendly, PDF & Email

Informacja Kanclerza Kurii Metropolitalnej w sprawie dyspensy

przez | 23 października 2020

W aktualnych warunkach stanu epidemicznego każdy, który obawia się o swoje zdrowie może skorzystać z dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. Przypominam o konieczności zachowania wszystkich obostrzeń sanitarnych w zależności od sytuacji lokalnej, roztropnego decydowania w sprawach spotkań i inicjatyw duszpasterskich, a także o aktualności dyspensy Metropolity katowickiego od obowiązku udziału w niedzielnej… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2020

przez | 17 października 2020

Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie. Grzech oddala nas od Boga, to także grzech wyrządza zło… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Komunia na rękę nie jest profanacją!

przez | 11 października 2020

Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przypomina, że chociaż główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, to jednak „nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne”. Publikujemy pełny tekst komunikatu: W związku z zapytaniem o publiczne inicjatywy krytyczne wobec Komunii św.… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XXVIII Niedziela zwykła – 11.10.2020

przez | 10 października 2020

Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech. Wszystko możemy w tym, który nas umacnia. Uznajmy przed Bogiem… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Komunikat w sprawie sytuacji epidemicznej

przez | 10 października 2020

Poniżej pełny tekst komunikatu Wikariusza generalnego ks. bp. Marka Szkudły Bracia i Siostry! 1. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wydaje się coraz bardziej niepokojąca. Z dnia na dzień zwiększa się liczba nowych zakażeń. Dlatego proszę duszpasterzy o przypominanie wiernym przed każdą Mszą św. i nabożeństwem o konieczności przestrzegania podstawowych przepisów i zaleceń sanitarnych, w tym… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

W tym roku odeszli do Pana:


Śp. Ks. Stefan Kozioł
Proboszcz 1991-2012
zm.: 2020-10-04 (wiek 73 lat)
* * *

Śp. Elżbieta Chmielniok
zm.: 2020-06-10 (wiek 78 lat)
* * *

Śp. Władysław Krosny
zm.: 2020-04-14 (wiek 73 lat)
* * *

Śp. Józef Sojka
zm.: 2020-02-02 (wiek 61 lat)
* * *


Wieczne odpoczynek racz im dać Panie
a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Temperatura ;-) Brak aktualnych danych z termometru

ostatni odczyt: 2020-10-28 10:25