Polecane artykuły

Witamy na stronie internetowej Parafii Grzawa

przez | 2 lipca 2020

Witamy na oficjalnej stronie Parafii Grzawa, którą oddajemy do Państwa dyspozycji. Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna. Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem strony zapraszamy do współpracy. Czekamy również na Państwa opinie dotyczące strony : link   Redakcja

Print Friendly, PDF & Email

XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2020

przez | 17 października 2020

Gromadzimy się, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie. Grzech oddala nas od Boga, to także grzech wyrządza zło… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Komunia na rękę nie jest profanacją!

przez | 11 października 2020

Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przypomina, że chociaż główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, to jednak „nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne”. Publikujemy pełny tekst komunikatu: W związku z zapytaniem o publiczne inicjatywy krytyczne wobec Komunii św.… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XXVIII Niedziela zwykła – 11.10.2020

przez | 10 października 2020

Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech. Wszystko możemy w tym, który nas umacnia. Uznajmy przed Bogiem… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Komunikat w sprawie sytuacji epidemicznej

przez | 10 października 2020

Poniżej pełny tekst komunikatu Wikariusza generalnego ks. bp. Marka Szkudły Bracia i Siostry! 1. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wydaje się coraz bardziej niepokojąca. Z dnia na dzień zwiększa się liczba nowych zakażeń. Dlatego proszę duszpasterzy o przypominanie wiernym przed każdą Mszą św. i nabożeństwem o konieczności przestrzegania podstawowych przepisów i zaleceń sanitarnych, w tym… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W CZASIE EPIDEMII

przez | 10 października 2020

W związku z dużą liczbą nowych zakażeń i objęciem od 10 października 2020 roku całego kraju strefą żółtą, przypominamy wszystkim Księżom o obowiązujących zasadach związanych z bezpieczeństwem epidemicznym w duszpasterstwie parafialnym:   Wszyscy obecni w kościele (kaplicy) – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust (maseczka). Prosimy, aby Księża egzekwowali go… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Śp. ks. Stefan Kozioł

przez | 8 października 2020

ŚP. KSIĄDZ STEFAN KOZIOŁ urodził się 24 sierpnia 1947 roku w Dąbrówce Wielkiej, w religijnej i przykładnej rodzinie Wiktora, który pracował w kopalni „Andaluzja” i Gertrudy z domu Stanik. Miał młodszą siostrę Krystynę. Ochrzczony został tydzień po urodzeniu, 31 sierpnia 1947 w kościele parafialnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej. Tam też przystąpił do… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XXVII Niedziela zwykła – 04.10.2020

przez | 3 października 2020

Chrześcijanie dzierżawcami Bożej winnicy. Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata. Tak… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Zbiórki formacyjne

przez | 2 października 2020

W sobotę 3 października zapraszam ministrantów na zbiórkę o godzinie 10.00 oraz tych chłopców, którzy pragnęliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. O godzinie 11.00 zapraszam Dzieci Maryi oraz dziewczęta, które chciałyby włączyć się w naśladowanie Maryi oraz formowania w tej grupie.

Print Friendly, PDF & Email

Październik – miesiącem modlitwy różańcowej

przez | 27 września 2020

Przed nami październik, miesiąc poświęcony Maryi i pięknej modlitwie różańcowej, modlitwie prostej, a zarazem kompletnej pod każdym względem. W różańcu łączą się i uzupełniają wszystkie rodzaje modlitwy: uwielbienie, pochwała, błaganie, wstawiennictwo, dziękczynienie. Papież Leon XIII widział w różańcu „skrót całej religii chrześcijańskiej” i „streszczenie całej Ewangelii”. Ojciec Św. Jan Paweł II wielokrotnie nawoływał, aby wytrwale… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XXVI Niedziela zwykła – 27.09.2020

przez | 26 września 2020

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

W tym roku odeszli do Pana:


Śp. Ks. Stefan Kozioł
Proboszcz 1991-2012
zm.: 2020-10-04 (wiek 73 lat)
* * *

Śp. Elżbieta Chmielniok
zm.: 2020-06-10 (wiek 78 lat)
* * *

Śp. Władysław Krosny
zm.: 2020-04-14 (wiek 73 lat)
* * *

Śp. Józef Sojka
zm.: 2020-02-02 (wiek 61 lat)
* * *


Wieczne odpoczynek racz im dać Panie
a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Temperatura ;-) * Temperatura w kościele:
14.7 °C
ostatni odczyt:
2020-10-22 17:37
więcej...