Polecane artykuły

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie

przez | 2 lipca 2020

Szczęść Boże! Witamy Was drodzy Internauci na naszej stronie. Nasz Parafia jest jedną z najmniejszych parafii w Archidiecezji Katowickiej, liczy zaledwie 470 parafian. Nasz kościół parafialny jest jednym z najstarszych kościołów drewnianych w archidiecezji i wpisany jest do rejestru zabytków. Na stronie internetowej znajdziecie wszelkie informacje o naszym kościele, jego historii oraz aktualne informacje o… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XV Niedziela zwykła – 14.07.2024

przez | 13 lipca 2024

„Oni więc wyszli…” Wstęp do liturgii Bóg nie rzuca słów na wiatr. Jego argumenty są nieodparte. Jego Miłość jest nie gołosłowna, ale ona znajduje swoje miejsce na Krzyżu. Miłość Chrystusa do człowieka krwawi po dzień dzisiejszy na ołtarzach całego świata. Cierpienie mistyczne trwa w Kościele jako argument dla dzisiejszego człowieka, że Bóg go ukochał, umiłował… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XIV Niedziela zwykła – 07.07.2024

przez | 6 lipca 2024

Być bliżej Ciebie chcę. Wstęp do liturgii Bóg chce być blisko nas, pragnie być jedynym ratunkiem dla człowieka. On woła do każdego z nas z Miłością: „Być bliżej ciebie chcę…”. Przychodzimy do ołtarza naszego Pana, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Nim. Przychodzimy do Tego, który nas wciąż kocha takimi, jakimi jesteśmy. On, kocha Cię… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XIII Niedziela zwykła – 30.06.2024

przez | 29 czerwca 2024

Z Jezusem na wakacje… Wstęp do liturgii Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynku i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Życzenia urodzinowe

przez | 26 czerwca 2024

Czcigodny Księże Proboszczu W dniu Twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrowia, niesłabnącego żaru ducha w jakże trudnej kapłańskiej posłudze, oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów. Życzymy, by Księdza życie było żywym głosem Ewangelii, żeby było wymownym świadectwem prymatu Boga oraz świadectwem miłości. Niech Panienka Grzawska otacza Księdza Matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XII Niedziela zwykła – 23.06.2024

przez | 22 czerwca 2024

Kto jest moim Bogiem?   Wstęp do liturgii Stajemy przy ołtarzu naszego Mistrza i Pana, który jest Królem nieba i ziemi, przed którym „wicher i jezioro są posłuszne”. Razem z Apostołami znajdujemy się w jednej łodzi i płyniemy ku wyznaczonemu celowi, tym celem jest zbawienie. Dopóki woda jest spokojna jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi – nie… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XI Niedziela zwykła – 16.06.2024

przez | 15 czerwca 2024

Ziarno rzucone w ludzkie serce… Wstęp do liturgii W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

X Niedziela zwykła – 09.06.2024

przez | 8 czerwca 2024

Chrystus naszą mocą w walce ze złem. Wprowadzenie do liturgii Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas:… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

IX Niedziela zwykła – 02.06.2024

przez | 1 czerwca 2024

Słowo Twoje, Panie, jest prawdą. Uświęć nas w prawdzie. Wprowadzenie do liturgii W dniu dzisiejszym Jezus Chrystus wzywa nas do refleksji nad naszym wolnym od pracy czasem. Tradycja, w której żyjemy, rozpoczęła się od świętowania siódmego dnia tygodnia, zwanego szabatem. , żeby później, z nastaniem chrześcijaństwa przejść do świętowania pierwszego dnia tygodnia, czyli niedzieli. Niedziela… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Dyspensa na 31 maja 2024 roku

przez | 27 maja 2024

W piątek po Bożym Ciele, ksiądz arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.

Print Friendly, PDF & Email
E-Cmentarz - więcej ....

Ostatnio odeszli do Pana .....


1. Śp. Anna Śmieja
data urodz.:1932-12-12
data zgonu: 2024-03-14
91 lat
zmarł(a) 125 dni temu2. Śp. Józef Tomaszek
data urodz.:1955-01-23
data zgonu: 2023-12-21
68 lat
zmarł(a) 209 dni temu3. Śp. Antoni Lasek
data urodz.:1938-06-11
data zgonu: 2023-10-20
85 lat
zmarł(a) 271 dni temu4. Śp. Klemens Szweda
data urodz.:1954-02-10
data zgonu: 2023-07-06
lat
zmarł(a) 377 dni temu
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznem. Amen.