Polecane artykuły

Witamy na stronie internetowej
Parafii Grzawa

przez | 2 lipca 2020

Witamy na oficjalnej stronie Parafii Grzawa, którą oddajemy do Państwa dyspozycji. Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna. Wszystkich zainteresowanych współtworzeniem strony zapraszamy do współpracy. Czekamy również na Państwa opinie dotyczące strony : link   Redakcja

Print Friendly, PDF & Email

II Niedziela zwykła – 16.01.2022

przez | 15 stycznia 2022

W Bogu wesele. Wstęp do liturgii Tak często dzisiaj w ludzkich sercach niejednokrotnie rodzi się przekonanie, że Bóg jest okrutny, ponieważ nie obchodzą Go problemy człowieka, a religia jest ponura i smutna. Wielu młodych ludzi twierdzi, że Pan Bóg odbiera radość, bo zabrania: zabawy, przyjemności i używania świata za wszelką cenę. Religia jest szara i… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Niedziela Chrztu Pańskiego – 09.01.2022

przez | 8 stycznia 2022

Umiłowane dzieci Boga. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych. Wstęp do liturgii Przez sakrament chrztu świętego wszyscy jesteśmy Kościołem, czyli członkami Mistycznego Ciała Chrystusa, który nieustannie gromadzi nas na świętej liturgii, abyśmy stawali się coraz to doskonalszą wspólnotą umiłowanych Jego dzieci. Podczas tej Mszy świętej, podziękujmy Bogu za sakrament chrześcijańskiej inicjacji. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych,… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – 06.01.2022

przez | 6 stycznia 2022

Chrystus opromienia swym światłem nasze życie i śmierć. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych. Wprowadzenie do liturgii Chrystus ofiarował się za nas. Przyszedł do ludzi, którzy żyją w strachu przed śmiercią, którzy żyją w ciemności grzechu. Przyszedł, by także nam przynieść światło zbawienia, nadzieję spełnienia oczekiwań, wyzwolenie z grzechu. Przyjmijmy więc w naszej świątyni światłość… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022

przez | 2 stycznia 2022

Uboga stajnia – niepojętą miłością Wstęp do liturgii Jak zdumieni pasterze – pochylamy się nad ubogą stajnią, i uginamy kolana przed największą i niepojęta miłością. Przychodzimy do Ciebie, Panie i przynosimy nasze smutki i nadzieje, myśli i chęci, serca strapione i codzienne sprawy. Przyjmij nasze błagania i prośby, bo zbyt ciężko nam samym, a Ty… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Boże Narodzenie

przez | 24 grudnia 2021

Pan okazał swoje zbawienie Wprowadzenie do liturgii Przeżywamy dzień wielkiej, niepowtarzalnej radości, bo Bóg prze­mówił przez Syna. Przychodzimy dzisiaj, by słuchać Jego głosu, by przyjąć Go do domu swego serca, bo to małe dziecię to Słowo Przed­wieczne, nasz Bóg i Król całego świata. Niech więc świąteczna radość wypełni nasze serca. Niech ta ofiara będzie znakiem,… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Boże Narodzenie – Pasterka

przez | 24 grudnia 2021

W tę świętą noc gromadzimy się w Imię Pańskie. Wielki czar i urok ma ta noc, jak żadna inna w roku. Sercami naszymi owładnął Boży pokój i Boża radość. Oto Słowo staje się ciałem i zamieszkuje między nami. Pan niebios zstępuje w ludzką historię. Chryste, któryś tamtej historycznej nocy narodził się w Betlejem, tej nocy… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Życzenia

przez | 24 grudnia 2021

Niech Cię Pan błogosławi i strzeże , niech rozpromieni swoje oblicze nad Tobą i niech Cię Obdarzy pokojem. Ten radosny czas Narodzenia Pańskiego niech będzie dla Was wszystkich darem pokoju,miłości i Bożej łaski , którą Wam przynosi Nowo narodzony. Niech w te święta Boża Dziecina w grzawskich sercach dozna w tych dniach gościny ciepła i… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Informacje dotyczące Odwiedzin Kolędowych

przez | 24 grudnia 2021

Tegoroczna kolęda, z racji wciąż trwającej pandemii przebiegać będzie podobnie jak w minionym roku. Mszach Świętych modlić się będziemy wraz z mieszkańcami poszczególnych ulic.   Msze święte kolędowe: Wtorek 28.XII godz.17.30 – ul. Wiejska numery nieparzyste, ul. Księża i Nad Wisłą Czwartek 30 XII godz.17.30 -ul. Zielonkówka, ul. Pszczyńska, ul. pod Górą Poniedziałek 3.I.2022 godz.17.30… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Kanoniczne objęcie urzędu przez arcybiskupa koadiutora

przez | 19 grudnia 2021

W Kurii Metropolitalnej w Katowicach odbyło się spotkanie z mianowanym 4 grudnia arcybiskupem koadiutorem, którym został dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji ełckiej Adrian Galbas. Zgodnie z kan. 404 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego objęcie urzędu koadiutora dokonało się poprzez okazanie apostolskiego pisma nominacyjnego arcybiskupowi metropolicie katowickiemu i Kolegium Konsultorów w obecności kanclerza Kurii Metropolitalnej w Katowicach… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

przez | 18 grudnia 2021

Boże obietnice. Wstęp do liturgii W tym ostatnim tygodniu czeka nas dużo pracy: musimy dokończyć świąteczne porządki w domu, mieszkania przyozdobić bożonarodzeniowymi dekoracjami. Czekają nas jeszcze ostatnie zakupy i przygotowanie świątecznych prezentów. Obyśmy w wirze świątecznej aktywności, nie zapomnieli o najważniejszym, o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email
E-Cmentarz - więcej ....

Uzyskane dofinansowania: