Polecane artykuły

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie

przez | 2 lipca 2020

Szczęść Boże! Witamy Was drodzy Internauci na naszej stronie. Nasz Parafia jest jedną z najmniejszych parafii w Archidiecezji Katowickiej, liczy zaledwie 470 parafian. Nasz kościół parafialny jest jednym z najstarszych kościołów drewnianych w archidiecezji i wpisany jest do rejestru zabytków. Na stronie internetowej znajdziecie wszelkie informacje o naszym kościele, jego historii oraz aktualne informacje o… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XII Niedziela zwykła – 23.06.2024

przez | 22 czerwca 2024

Kto jest moim Bogiem?   Wstęp do liturgii Stajemy przy ołtarzu naszego Mistrza i Pana, który jest Królem nieba i ziemi, przed którym „wicher i jezioro są posłuszne”. Razem z Apostołami znajdujemy się w jednej łodzi i płyniemy ku wyznaczonemu celowi, tym celem jest zbawienie. Dopóki woda jest spokojna jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi – nie… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

XI Niedziela zwykła – 16.06.2024

przez | 15 czerwca 2024

Ziarno rzucone w ludzkie serce… Wstęp do liturgii W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno, które jest najmniejsze ze wszystkich. Boże ziarno rzucone przez Boga w glebę serca ludzkiego, to Słowo Pana, które buduje Królestwo Boże już tutaj na ziemi. Królestwo Boże, to Królestwo pokoju, prawdy, sprawiedliwości i miłości, które zostało zasiane słowami Ewangelii jak ziarnko… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

X Niedziela zwykła – 09.06.2024

przez | 8 czerwca 2024

Chrystus naszą mocą w walce ze złem. Wprowadzenie do liturgii Zgromadził nas w tej świątyni Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest w stanie ocalić nas:… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

IX Niedziela zwykła – 02.06.2024

przez | 1 czerwca 2024

Słowo Twoje, Panie, jest prawdą. Uświęć nas w prawdzie. Wprowadzenie do liturgii W dniu dzisiejszym Jezus Chrystus wzywa nas do refleksji nad naszym wolnym od pracy czasem. Tradycja, w której żyjemy, rozpoczęła się od świętowania siódmego dnia tygodnia, zwanego szabatem. , żeby później, z nastaniem chrześcijaństwa przejść do świętowania pierwszego dnia tygodnia, czyli niedzieli. Niedziela… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Dyspensa na 31 maja 2024 roku

przez | 27 maja 2024

W piątek po Bożym Ciele, ksiądz arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.

Print Friendly, PDF & Email

Uroczystość Trójcy Świętej – 26.05.2024

przez | 25 maja 2024

Tajemnica Boga a tajemnica człowieka. Wstęp do liturgii Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Zaproszenie do Piekar Śl.

przez | 19 maja 2024

Siostry i Bracia, przed nami ostatnia niedziela maja, a to oznacza, że pora na tradycyjne spotkanie u Matki w Piekarach. Oczywiście, przede wszystkim jest to spotkanie mężczyzn, ale zapraszam na nie wszystkich. Ewangelista Łukasz mówi, że Maryja tuż po Zwiastowaniu poszła pospiesznie do domu Elżbiety, by dzielić jej los, by z nią być, by ją wspierać,… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

przez | 18 maja 2024

Przyjdź, Duchu Święty… Wstęp do liturgii Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Pańskiej. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Jubileusz 20- lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza

przez | 15 maja 2024

Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje” kto zdolny jest dawać – Jan Paweł II     Drogi Księże Proboszczu, W dniu 20-lecia świeceń kapłańskich, życzymy abyś zawsze podążał drogą za Panem, który Cię powołał do posługi. Księże Pawle piękna i trudna jest droga Twojego kapłańskiego powołania, 20 lat temu odpowiedziałeś Bogu… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email
E-Cmentarz - więcej ....

Ostatnio odeszli do Pana .....


1. Śp. Anna Śmieja
data urodz.:1932-12-12
data zgonu: 2024-03-14
91 lat
zmarł(a) 102 dni temu2. Śp. Józef Tomaszek
data urodz.:1955-01-23
data zgonu: 2023-12-21
68 lat
zmarł(a) 186 dni temu3. Śp. Antoni Lasek
data urodz.:1938-06-11
data zgonu: 2023-10-20
85 lat
zmarł(a) 248 dni temu4. Śp. Klemens Szweda
data urodz.:1954-02-10
data zgonu: 2023-07-06
lat
zmarł(a) 354 dni temu
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznem. Amen.