VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022
I Komunia św.

przez | 21 maja 2022

Pocieszyciel wszystkiego was nauczy. Wstęp do liturgii Okres wielkanocny, który przeżywamy, to szczególny czas świętowania zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią. Czas świętowania zwycięstwa Jezusa nad grzechem, złem i śmiercią, jest również oczekiwaniem na przyjście Nowego Pocieszyciela, czyli Ducha Świętego, który poprzez swoje dary odnawia wspólnotę Kościoła. Duch Święty uzdalnia nas wierzących do świadczenia o Jezusie… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich – 29.05.2022

przez | 20 maja 2022

    Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się 29 maja pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Program pielgrzymki: 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; 8.30 – Modlitwa różańcowa. Litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy; 9.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów.… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

V Niedziela zwykła – 15.05.2022

przez | 14 maja 2022

Wprowadzenie do liturgii Chrystus zmartwychwstały obdarza swoją miłością, uzdalnia do niej nasze serca i strzeże w nas tego daru, po którym świat może Go rozpoznać. Prawdziwa miłość nie jest możliwa bez Chrystusa, dlatego każdej niedzieli do Niego przychodzimy, Jego uwielbiamy i Jego prosimy, by nas obdarzył swymi łaskami. Przeprośmy Boga za nasze winy, by Bóg… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022

przez | 7 maja 2022

Ja jestem dobrym Pasterzem. Wstęp do liturgii Zgromadzeni na słuchaniu słowa Bożego i łamaniu chleba pragniemy tu i teraz uobecniać zbawcze misteria męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, prosząc jednocześnie w tę Niedzielę Dobrego Pasterza o liczne i święte powołania do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. To w Eucharystii, Jezus jako Ten, który pokonał śmierć i… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

NMP Królowej Polski – 03.05.2022

przez | 3 maja 2022

Maryja naszą Matką i Królową. Wprowadzenie do liturgii Jako dzieci narodu polskiego, gromadzimy się dzisiaj, by złożyć hołd Bogu. Gromadzimy się także, by okazać naszą miłość wobec Maryi, któ­rą czcimy jako Królową Polski, Matkę naszego narodu. Oto Ona od ponad 600 lat w swym obrazie „Jasnej broni Częstochowy” i całej Polsce wyprasza wiarę, jednoczy ją… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022

przez | 30 kwietnia 2022

Nadzieja tylko w Zmartwychwstaniu… Wstęp do liturgii Wśród ludzkich nieszczęść  i katastrof człowiek jest bezsilny i bezradny. Wtedy rodzą się trudne pytania, które nie znajdują sensownej odpowiedzi. Tylko wiara w Zmartwychwstałego Jezusa może przynieść naszym sercom nadzieję, ukoić ból i wlać Boży pokój. Po zmartwychwstaniu Chrystus ukazał się apostołom, ofiarowując im pokój. My też potrzebujemy… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Życzenia urodzinowe

przez | 23 kwietnia 2022

Czcigodny Księże Proboszczu W dniu Twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrowia, niesłabnącego żaru ducha w jakże trudnej kapłańskiej posłudze, oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów. Życzymy, by Księdza życie było żywym głosem Ewangelii, żeby było wymownym świadectwem prymatu Boga oraz świadectwem miłości. Niech Panienka Grzawska otacza Księdza Matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

II Niedziela Wielkanocna
Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022

przez | 23 kwietnia 2022

Bóg bogaty w miłosierdzie. Wstęp do liturgii Miłosierdzie Boże, to miłość, która jest bezinteresowna i  żaden człowiek nie potrafi fizycznie, ani matematycznie podać wagi tej miłości. Ona jest niezgłębiona i niepojęta przez żaden ludzki umysł. Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością.… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Życzenia Wielkanocne

przez | 16 kwietnia 2022

Alleluja Chrystus żyje, już go grobu śmierć nie kryje. W tym radosnym dniu zwracam się jako Wasz duszpasterz życząc, aby Zmartwychwstały pozwolił Wam i mnie zwyciężać w pracy nad sobą. Niech Pan rozpromieni swoje oblicze nad Wami i błogosławi wszystkim Waszym dobrym poczynaniom . Alleluja ! Pan zmartwychwstał. Niech ta prawda was oświeca i prowadzi… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email

Zmartwychwstanie Pańskie

przez | 16 kwietnia 2022

Wielkanoc, Niedziela Wielkanocna, także: Wielka Niedziela, Zmartwychwstanie Pańskie, w prawosławiu: Pascha, mazow. Wielki Dzień – najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie wyznające Nicejskie Credo (325 r.). W chrześcijaństwie wprawdzie każda niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, ale Niedziela Zmartwychwstania jest z nich najbardziej uroczysta. Niedziela Wielkanocna w obrządku rzymskim… Czytaj dalej »

Print Friendly, PDF & Email
E-Cmentarz - więcej ....Ostatnio odeszli do Pana:Śp. Irena Liberka
urodz.: 1943
zm.: 2022-05-05
20 dni temu

Śp. Stefania Taska
urodz.: 1936-05-06
zm.: 2022-04-03
52 dni temu


Śp. Józef Golda
urodz.: 1942-04-04
zm.: 2022-03-27
59 dni temu
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznem. Amen.Ogrzewanie wyłączone !!!