Odbiór prac konserwatorskich – 17.11.2021

przez | 20 listopada 2021
W dniu 17.11.2021 komisja konserwatorska zebrała się przy drewnianym kościele pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie (powiat pszczyński) i bez uwag odebrała prace związane z kompleksową fumigacją oraz impregnacją, które przyczyniły się do zabezpieczenia kościoła oraz usunięcia drewnojadów niszczących jego oryginalne elementy.
Powyższe prace zostały sfinansowane przez niewielką Parafię Grzawa przy dotacji 80 tys. zł przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków budżetu Powiatu Pszczyńskiego w kwocie 15 tys. zł.
🗃 Kościół pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie jest wpisany do rejestru zabytków pod nr A-437/65 na podstawie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach z dn. 14.12.1965 r.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili w jakikolwiek sposób przyczynili się  do realizacji tej kosztownej a zarazem ważnej inwestycji chroniącej ten zabytek.

 

 

Wykonawcą inwestycji była firma 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *