XXXIII Niedziela zwykła – 14.11.2021

przez | 13 listopada 2021

Szara codzienność…

Wstęp do liturgii

Nasze życie w najlepszych jego latach jest poświęcone pracy zawodowej. Pracujemy, aby żyć, a żyjemy, aby pracować. Praca jest równocześnie ciężarem i radością. Dopiero w innym, nowym życiu u Boga, będzie nam dana pełnia, która we wszystkim nas uszczęśliwi.

Na początku tej Eucharystii, uznajmy naszą winę za popełnione grzechy, które niesiemy w ciężarze codzienności, prośmy Boga o przebaczenie.

Wstęp do liturgii słowa

Zasiądźmy teraz do stołu słowa Bożego, który został syto zastawiony przez naszego Mistrza i Pana, Jezusa Chrystusa.

W pierwszym czytaniu z Księgi proroka Daniela dowiemy się, że ten dostąpi zbawienia, kto okaże się zapisany w księdze życia. Każdy zmarły zbudzi się z prochu ziemi i stanie przed Stwórcą na sądzie ostatecznym. Zapowiedź Sądu Bożego, mamy w dzisiejszej Ewangelii według świętego Marka.

liturgia.wiara.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *