Uroczystość Chrystusa Króla – 21.11.2021

przez | 20 listopada 2021

Chrystus Królem i Panem całego świata.

Wstęp do liturgii

Przeżywamy ostatni tydzień roku kościelnego, który w swych treściach nawiązuje do czasów eschatologicznych i mówi nam o powrocie Jezusa Chrystusa na ziemię. Powrót ten nastąpi w chwili, w której się nie spodziewamy.

Pragniemy dzisiaj Jezusowi Chrystusowi, Królowi i Panu Wszechświata na tej Eucharystii oddać należną chwałę i cześć. Ofiarujmy na ołtarzu nasze troski, kłopoty i zmagania dnia codziennego, wierząc, że tylko Pan nieba i ziemi, może nasz krzyż przemienić w słodkie jarzmo.

Przepraszajmy Króla Wszechświata, za zło, które popełniliśmy z ludzkiej ułomności, ufając w Jego niezgłębione miłosierdzie.

liturgia.wiara.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *