XXVII Niedziela zwykła – 04.10.2020

przez | 3 października 2020

Chrześcijanie dzierżawcami Bożej winnicy.

Bóg posłał nam swego Syna. Oddał w nasze ręce losy swego Kościoła, losy świata i Ewangelii. Przez udział w tej eucharystycznej ofierze mamy dać wyraz swej wiary w Syna Bożego, mamy słuchać Ewangelii, by wypełnić ją w życiu i w ten sposób przynosić owoce dobra, przyczyniać się do uświęcenia świata.

Tak wiele otrzymaliśmy od Boga, tak mało dajemy w zamian za otrzymane dary. Przeprośmy Boga za winy, że jesteśmy grzeszni, by Bóg zmiłował się nad nami i przebaczył nam grzechy.

Naród Izraelski był wybraną Bożą winnicą, ale został odrzucony, bo nie przyniósł plonu wiary i miłości wobec swego Pana oraz nie przyjął Bożego Syna — Mesjasza. Winnicę swoją Bóg oddał nam, którzy jesteśmy Jego ludem — Jego Kościołem. My także mamy przynosić plon swojej wiary, by nie zasłużyć na odrzucenie, ale dostąpić zbawienia. Jeśli będziemy czynić dobro, staniemy się rzeczywiście ludem Boga i otrzymamy dar Bożego pokoju przez Jezusa Chrystusa, którego Bóg nam posyła.