XX Niedziela zwykła – 16.08.2020

przez | 15 sierpnia 2020

Należymy do Kościoła — powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem i ustami wyznają wiarę i uwielbiają Boga. I nasze dzisiejsze zgromadzenie wokół Chrystusa niech uświadomi nam łączność z wszystkimi ludźmi na całej ziemi, którzy podobnie jak my składają Eucharystię i chwalą Boga za zbawienie całego świata.

Wyznajmy nasze grzechy, aby przez tę Eucharystię dostąpić miłosierdzia i zbawienia.

Wszystkie dzisiejsze fragmenty Pisma świętego mówią o powszechności zbawienia. Nie tylko jeden naród, ale wszyscy ludzie na całej ziemi mogą przez wiarę spotkać Chrystusa w Kościele, zawrzeć z Nim przymierze i dostąpić miłosierdzia. Tę obietnicę daje Bóg także nam, o ile słuchamy słowa Bożego i odpowiadamy na nie przez wiarę i życie.