Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – 15.08.2020

przez | 15 sierpnia 2020

Liturgia Kościoła pozwala nam dzisiaj czcić Maryję, Matkę Bożą jako wniebowziętą. Maryja jako niepokalanie poczęta i pełna łaski przez całe swe życie nie popełniła najmniejszego grzechu; ustawicznie jeszcze wzrastała w łasce i w tym stanie po zakończeniu ziemskiego życia została przeniesiona do nieba.

Droga do nieba, to z jednej strony unikanie grzechu, a z drugiej – życie w stanie łaski uświęcającej. Czy my idziemy tą drogą? Każda Eucharystia, to nie tylko Ofiara Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, ale to Droga, która prowadzi do nieba. Jezus Chrystus poprzez tę Ofiarę, otwiera nam drogę do nieba.

Stańmy w pokorze przed Panem i wyznajmy Mu to, co oddala nas od Niego, abyśmy poprzez tę Eucharystię zjednoczyli się z Bogiem, który Maryję z duszą i ciałem wziął do nieba.

Print Friendly, PDF & Email