XXIII Niedziela zwykła – 04.09.2022

przez | 3 września 2022

Mądrość.

Wstęp do liturgii

Zgromadziliśmy się na Uczcie Eucharystycznej, by dać wyraz naszej wierze i zaakcentować swoją przynależność do Chrystusa. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jawi się dzisiaj jako Zbawiciel i Przyjaciel człowieka, udzielając każdemu z nas Mądrości odwiecznej. Mądrości, która w jedności z Duchem Świętym pozwala człowiekowi zrozumieć i przyjąć wolę Najwyższego.

Za to, że nie zawsze otwieramy się na Bożą Mądrość, która nas zbawia przeprośmy teraz Stwórcę na początku tej Mszy Świętej.

 

Wstęp do liturgii słowa

Zasiądźmy teraz do stołu Słowa Bożego, słowa które jest Mądrością świata. Liturgia Słowa przypomina nam dzisiaj Boży zamysł, który nie zostanie nigdy pojęty przez umysł człowieka. Tylko poddanie się człowieka woli Bożej i ingerencja Ducha Świętego może sprawić, że w minimalnym stopniu potrafimy zrozumieć Mądrość, która jest ukryta w Bożym słowie.

W ciszy i w skupieniu przyjmijmy słowo Pana do naszych serc.

źródło strony: liturgia.wiara.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *