Nowy Rok – świętej Bożej Rodzicielki Maryi

przez | 31 grudnia 2020

Matka Chrystusa – Królowa Pokoju Matką Kościoła.

 

Wprowadzenie do liturgii

Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię. Dzień dzisiejszy jest również początkiem Nowego Roku Pańskiego. Zaczynając tę noworoczną ofiarę wzbudźmy akt szczerego żalu za to, co było złe w dotychczasowym życiu.

Wprowadzenie do liturgii słowa

W pierwszym czytaniu usłyszymy o błogosławieństwie, jakie Pan obiecuje narodowi wybranemu. Święty Łukasz w Ewangelii przedstawia nadanie imienia Zbawicielowi. Święty Paweł w Liście do Galatów mówi o Synu zrodzonym z niewiasty, którego Bóg posłał na świat, aby pojednać wszystko ze sobą. Wsłuchajmy się w natchnione słowo, które Bóg teraz do nas kieruje.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *