II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021

przez | 2 stycznia 2021

 

Słowo stało się Ciałem

Wprowadzenie do liturgii

W pierwszą niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwalę i uwielbienie. U progu tego roku złożony postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez ważnej przyczyny nie opuścimy nigdy mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac.

Wprowadzenie do liturgii słowa

Kto przyjmuje Chrystusa — Boże Słowo — okazuje się człowiekiem mądrym, o nowym, pełnym światła spojrzeniu na świat. W tym świecie, który nas otacza, dokonuje się nieustannie zbawienie, gdyż Bóg nieustannie powołuje do świętości i czyni nas swymi przybranymi dziećmi.

Print Friendly, PDF & Email