Niedziela Chrztu Pańskiego – 09.01.2022

przez | 8 stycznia 2022

Umiłowane dzieci Boga. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych.

Wstęp do liturgii

Przez sakrament chrztu świętego wszyscy jesteśmy Kościołem, czyli członkami Mistycznego Ciała Chrystusa, który nieustannie gromadzi nas na świętej liturgii, abyśmy stawali się coraz to doskonalszą wspólnotą umiłowanych Jego dzieci.

Podczas tej Mszy świętej, podziękujmy Bogu za sakrament chrześcijańskiej inicjacji. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu – niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba.

Niech obrzęd pokropienia wodą święconą, przypomni nam moment chrztu świętego, a jednocześnie oczyści nas z wszelkich grzechowych zmaz.

Wstęp do liturgii słowa

Pierwsze czytanie pochodzi z Księgi proroka Izajasza, zapowiada nam przyjście samego Boga, który „przychodzi z mocą” do każdego człowieka.

W drugim czytaniu z Listu świętego Pawła do Tytusa, dowiemy się, że Bóg zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym. Dzięki temu, tak jak Jezus, w dzisiejszej Ewangelii, staliśmy się umiłowanymi Synami, w którym sam Bóg ma w nas swe upodobanie.

Prośmy Ducha Świętego, aby pomógł nam przyjąć Boga w Jego Słowie, które daje życie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *