II Niedziela zwykła – 16.01.2022

przez | 15 stycznia 2022

W Bogu wesele.

Wstęp do liturgii

Tak często dzisiaj w ludzkich sercach niejednokrotnie rodzi się przekonanie, że Bóg jest okrutny, ponieważ nie obchodzą Go problemy człowieka, a religia jest ponura i smutna.

Wielu młodych ludzi twierdzi, że Pan Bóg odbiera radość, bo zabrania: zabawy, przyjemności i używania świata za wszelką cenę. Religia jest szara i smutna, ponieważ każe tylko nosić krzyż Tego, który jest obojętny i nie zainteresowany sprawami świata.

Jezus Chrystus jest obecny w życiu każdego człowieka, cieszy się ludzką radością, martwi się problemami strapionych i błogosławi nie tylko człowieczej pracy, zmaganiom i cierpieniom, ale również wnosi w ludzkie życie: wesele i radość. Przykładem nieobojętności Jezusa wobec trosk człowieka jest dzisiejsza Ewangelia i cudowne przemienienie wody w wino podczas wesela w kanie.

Otwórzmy teraz przed Panem serca – stągwie naszych sumień i prośmy o ich przemienienie.

Wstęp do liturgii słowa

Wsłuchajmy się teraz z wiarą w Słowo Boga, które potrafi wlać w nasze serca radość i nadzieję na „lepsze jutro”. Niech każdy tutaj obecny zostanie dotknięty podczas tej liturgii słowa mocą Ducha Świętego, abyśmy jeszcze bardziej otworzyli się na obecność Jezusa, który przemienia nas swoją mocą.

źródło: liturgia.wiara.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *