IV Niedziela zwykła – 21.01.2021

przez | 30 stycznia 2021

On mówi z „mocą”…

Wstęp do liturgii

Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantuje zbawienie.

Za to, że nie zawsze słuchamy Boga w naszej codzienności i zagłuszamy serca na Jego zbawczą naukę, przeprośmy Go teraz u progu tej Eucharystii.

Wstęp do liturgii słowa

Bóg chce dziś do nas mówić w Liturgii Słowa. Pragnie, abyśmy otworzyli uszy i serca na Jego zbawcze Słowa, które są wypowiadane z „mocą”, że nawet duchy nieczyste są  posłuszne. Bóg interweniuje dziś do każdego z nas, zaznacza, że dobro, to droga, która prowadzi do szczęścia. Człowiek pokorny i cichy potrafi zgiąć kolana przed Stwórcą i przyjąć, to co On chce przekazać.

Obyśmy dzisiaj usłyszeli głos Pana, który przychodzi do nas tu i teraz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *