III Niedziela zwykła – 24.01.2021 Rok:B

przez | 23 stycznia 2021

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.

Wstęp do liturgii

„Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.  Na zakończenie tygodnia poświęconego modlitwie o jedność wszystkich chrześcijan gromadzimy się na celebracji zbawczych wydarzeń Jezusa Chrystusa, który jest fundamentem Kościoła Bożego. Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia swoich serc, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie , którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb.

Za brak jedności w naszych rodzinach, w zakładach pracy i we wspólnocie Kościoła przeprośmy Boga na początku tej Mszy Świętej.

Wstęp do liturgii słowa

Słowo Boże wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki” i „bliskie jest królestwo Boże”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, „która trwa od wieków”, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował.

Prośmy Ducha Świętego, aby Słowo Boga, które za chwilę usłyszymy przemieniało nas i przyniosło błogosławiony owoc.

źródło strony: liturgia.wiara.pl