IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021

przez | 18 grudnia 2021

Boże obietnice.

Wstęp do liturgii

W tym ostatnim tygodniu czeka nas dużo pracy: musimy dokończyć świąteczne porządki w domu, mieszkania przyozdobić bożonarodzeniowymi dekoracjami. Czekają nas jeszcze ostatnie zakupy i przygotowanie świątecznych prezentów.

Obyśmy w wirze świątecznej aktywności, nie zapomnieli o najważniejszym, o Jezusie, który ma narodzić się w każdym ludzkim sercu. On nie chce przyjść na siłę, ale czeka na zaproszenie i na naszą zgodę. Powiedzmy Jezusowi już dzisiaj, na tej Eucharystii: przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach.

Uznajmy naszą słabość i grzeszność przed Panem, aby podczas tej Eucharystii, Bóg mógł narodzić się po raz kolejny w człowieczym sercu.

Wstęp do liturgii słowa

Słowo Boże w Liturgii Kościoła ukazuje nam dzisiaj fakt, że Mesjasz będzie pochodził z Betlejem i przyjdzie na ziemię, aby wypełnić wolę Ojca, który jest w niebie.

Maryja w Ewangelii, zostanie ukazana jako Matka oczekiwanego Mesjasza, w której Bóg objawił swoją obecność wobec wszystkich ludzi, a nie tylko wobec ludu izraelskiego. To szczególne wyróżnienie Maryi, budzi ogromną radość w sercu Elżbiety, bo oznacza, że Bóg zaczął realizować obietnicę odkupienia całego stworzenia.

liturgia.wiara.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *