XXIX Niedziela zwykła – 16.10.2022

przez | 15 października 2022

Chrystus uczy wytrwałej modlitwy.

Wprowadzenie do liturgii

Wytrwale przyzywajmy Pana, bo ufna modlitwa jest jak wzniesione ręce i Pan nas weźmie w obronę, gdy nie ustaniemy w modlitwie. Znakiem wytrwałej modlitwy jest święta Eucharystia, dlatego każdej niedzieli sprawujemy to święte misterium obecności naszego Pana i przez Niego kierujemy do Ojca nasze wołanie.

Wyznajmy przed Bogiem nasze grzechy i wytrwale błagajmy, by nas wziął w obronę przed naszym przeciwnikiem – szatanem.

Wprowadzenie do liturgii Słowa

Słowo Boże wzywa nas do wytrwania w modlitwie. Przykładem takiej modlitwy jest wdowa z Ewangelii i wzniesione ręce Mojżesza. Trzymajmy się mocno słowa Bożego, bo w nim jest nasza siła i pomoc w drodze do zbawienia.

 

źródło strony: liturgia.wiara.pl
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *