XVIII Niedziela zwykła – 2 sierpnia 2020

przez | 1 sierpnia 2020

Wprowadzenie do liturgii

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku .przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4, 4). Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni przyjdźcie”. Uczestnicząc w tej Eucharystii odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.

Często tak niewiele potrzeba, abyśmy zwątpili w miłość Boga. Przeprośmy Go za naszą małoduszność, za brak zaufania.


Wprowadzenie do liturgii słowa

Teraz mówi do nas Pan. W I czytaniu prorok Izajasz posługując się metaforami wody, chleba, wina i mleka zapowiada obfitość duchowych darów Boga, o które trzeba usilnie zabiegać. Podobny obraz spotykamy w Ewangelii, gdzie Jezus rozmnażając chleb wskazuje na inny pokarm — Eucharystię. Rozważanie dobroci Bożej i owoców odkupienia zamyka św. Paweł w II Czytaniu wspaniałym hymnem wdzięczności. Pełni skupienia i zadumy słuchajmy słowa Bożego, bo gdy w Kościele czyta się lub wyjaśnia Pismo Święte, mówi sam Bóg do swego wybranego ludu, Chrystus nadal głosi Ewangelię.

źródło strony: liturgia.wiara.pl
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *