Wprowadzenie ks. Proboszcza

przez | 21 listopada 2023

Za nami niedziela, która w naszej parafii miała szczególnych charakter.

Zgromadziliśmy się bardzo licznie na mszy świętej, aby pożegnać ks. Jacka Jadasza. Złożyliśmy mu podziękowania i wyraziliśmy wdzięczność za lata posługi wśród nas. Mamy nadzieję, że dobrze będzie wspominać okres pracy duszpasterskiej w Grzawie, ale nade wszystko mamy nadzieję, że wróci do zdrowia, o co prosiliśmy Boga we mszy świętej, odprawionej w jego intencji.

Nastąpiło symboliczne przekazanie kluczy do naszego kościoła. Z ogromną radością przywitaliśmy nowego proboszcza, ks. Pawła Łazarskiego. W imieniu Jego Ekscelencji uroczystego wprowadzenia dokonał dziekan, ks. Bogumił Mazurczyk. W koncelebrze uczestniczył także ks. Teodor Suchoń, proboszcz pierwszej parafii, do której posłany został ks. Paweł.

W wygłoszonej homilii nowy proboszcz, zwracając uwagę na piękno naszego drewnianego kościoła, podkreślił jak wielką wagę ma świątynia w duszy każdego z nas, przy której budowaniu chce nam służyć pomocą.  Mamy przekonanie, że dzięki wspólnej i wzajemnej trosce zadbamy o sferę duchową naszej parafii, a przy okazji także o jej zewnętrzny wymiar, jakim jest nasza zabytkowa świątynia.

foto. Dawid Olejarczyk / parafiagrzawa.pl

galeria zdjęć ….