Wniebowzięcie NMP – 15.08.2021

przez | 14 sierpnia 2021

Stoi Królowa po Twojej prawicy.

Wstęp do liturgii

Liturgia Kościoła pozwala nam dzisiaj czcić Maryję, Matkę Bożą jako wniebowziętą. Maryja jako niepokalanie poczęta i pełna łaski przez całe swe życie nie popełniła najmniejszego grzechu; ustawicznie jeszcze wzrastała w łasce i w tym stanie po zakończeniu ziemskiego życia została przeniesiona do nieba.

Droga do nieba, to z jednej strony unikanie grzechu, a z drugiej – życie w stanie łaski uświęcającej. Czy my idziemy tą drogą? Każda Eucharystia, to nie tylko Ofiara Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, ale to Droga, która prowadzi do nieba. Jezus Chrystus poprzez tę Ofiarę, otwiera nam drogę do nieba.

Stańmy w pokorze przed Panem i wyznajmy Mu to, co oddala nas od Niego, abyśmy poprzez tę Eucharystię zjednoczyli się z Bogiem, który Maryję z duszą i ciałem wziął do nieba.

Wstęp do liturgii słowa

Pierwsze i drugie czytanie ukazuje nam tajemnicę zmartwychwstania. Apostoł Paweł w drugim czytaniu wiąże nasze zmartwychwstanie ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Jak wszyscy umierają z powodu Adama, tak wszyscy będą ożywieni dzięki Jezusowi Chrystusowi. „Chrystus jako pierwsi, potem ci, co należą do Chrystusa”.

W Ewangelii natomiast razem z Maryją wyśpiewamy dobremu Bogu hymn dziękczynienia – Magnificat. Poprzez ten hymn Maryja dziękuje Bogu za łaski osobiście otrzymane od Niego jak również za wszystkie dobrodziejstwa, jakie Izrael otrzymał od Boga w ciągu swych dziejów.

Zaangażujmy się poprzez słuchanie w Liturgię Słowa, niech ta postawa będzie naszym dziękczynieniem za tajemnicę zbawienia w naszym życiu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *