III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023

przez | 22 kwietnia 2023

Zmartwychwstały Chrystus obecny wśród nas przez Eucharystię.

Wprowadzenie do liturgii
Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa.

Zostaliśmy wykupieni od zła drogocenną Krwią Chrystusa. Przeprośmy teraz za nasze grzechy, aby w nas objawiła się oczyszczająca moc ofiary Zbawiciela.

Wprowadzenie do liturgii słowa

Uczniowie idący do Emaus nie zrozumieli, że Mesjasz musiał cierpieć. Dopiero sam Chrystus wyjaśnił im Pisma i dał się poznać przy łamaniu chleba. Kościół od początku wyjaśniał Słowo Boże i sprawował Eucharystię, by w ten sposób uobecniać Zmartwychwstałego Chrystusa i prowadzić ludzi do wiary — czytamy w Dziejach Apostolskich i Liście św. Piotra. I nam dzisiaj Kościół głosi Chrystusa, byśmy w Niego wierząc zdążali na spotkanie z Bogiem w ojczyźnie wiecznej.