III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022

przez | 30 kwietnia 2022

Nadzieja tylko w Zmartwychwstaniu…

Wstęp do liturgii

Wśród ludzkich nieszczęść  i katastrof człowiek jest bezsilny i bezradny. Wtedy rodzą się trudne pytania, które nie znajdują sensownej odpowiedzi. Tylko wiara w Zmartwychwstałego Jezusa może przynieść naszym sercom nadzieję, ukoić ból i wlać Boży pokój.

Po zmartwychwstaniu Chrystus ukazał się apostołom, ofiarowując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Ofierze Eucharystycznej. Za chwilę On sam przyjdzie pod postacią chleba i wina, by nas pokrzepić i umocnić.

Uznajmy przed Bogiem naszą grzeszność, aby ta Ofiara Eucharystyczna była miła Bogu i przyniosła nam pokrzepienie i umocnienie.

 

Wstęp do liturgii słowa

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa wywraca wszystko do „góry nogami”. Co więcej Zmartwychwstanie Pana zmienia myślenie Apostołów i wszczepia w ich serca wiarę, która w wielki piątek została lekko zachwiana.

Otwórzmy nasze serca na słowo Boga, abyśmy w Nim, tak jak Apostołowie mogli dostrzec Zmartwychwstałego Pana, który pragnie nas pokrzepić słowem, które daje życie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *