II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022

przez | 2 stycznia 2022

Uboga stajnia – niepojętą miłością


Wstęp do liturgii

Jak zdumieni pasterze – pochylamy się nad ubogą stajnią, i uginamy kolana przed największą i niepojęta miłością. Przychodzimy do Ciebie, Panie i przynosimy nasze smutki i nadzieje, myśli i chęci, serca strapione i codzienne sprawy. Przyjmij nasze błagania i prośby, bo zbyt ciężko nam samym, a Ty jesteś otuchą, wybawieniem i ochłodą.

Na ołtarzu składamy Tobie w ofierze nas samych, wierząc, że Twoja miłość uleczy nasze serca zranione grzechem. Otaczamy Twój żłóbek i prosimy Cię, Jezu, przepuść, wysłuchaj i zbaw nas.

Wstęp do liturgii słowa

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli, ukazuje nam dramat Wcielenia. „Słowo Wcielone wśród nas zamieszkało”. Słowo, które przyjęło ludzkie ciało, przyszło na ziemię w lichej stajence – na sianie, aby dać nam wieniec chwały. Wszystkim, którzy przyjęli Jezusa, z nędznej stajni – Bóg dał moc – aby stali się Jego dziećmi.

Z pokorą i miłością przyjmijmy Boże Słowo do naszych serc i naszego życia, aby radość Bożego Narodzenia stała się naszym udziałem.

liturgia.wiara.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *