Boże Narodzenie

przez | 24 grudnia 2021

Pan okazał swoje zbawienie

Wprowadzenie do liturgii

Przeżywamy dzień wielkiej, niepowtarzalnej radości, bo Bóg prze­mówił przez Syna. Przychodzimy dzisiaj, by słuchać Jego głosu, by przyjąć Go do domu swego serca, bo to małe dziecię to Słowo Przed­wieczne, nasz Bóg i Król całego świata. Niech więc świąteczna radość wypełni nasze serca. Niech ta ofiara będzie znakiem, że On przychodzi do swoich, a swoi Go przyjmują jako Boga, Zbawiciela i Króla.

Wprowadzenie do liturgii słowa

Syn Boży — Odwieczne Słowo stał się człowiekiem, by ludzie mogli stać się synami Bożymi. Chrystus jest ostatecznym Słowem Boga do ludzi i pełnią objawienia. Kto słucha Chrystusa, dostępuje zbawienia i staje się świątynią Boga. Podobny jest wtedy do świątyni na Syjonie o której mówi Izajasz, że powraca do niej Pan. Wsłuchajmy się przeto w słowo Chrystusa, które uobecnia pośród nas Jego zbawienie i ma moc przemienić nasze życie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *