PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Czwartek, 2024-05-30 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Godz. 08:00 W intencji Parafian Grzawy.
Procesja do czterech ołtarzy

Godz. 11:00 Za + Klemensa Szwedę oraz za + Stanisława Weszkę od Manka.
Nabożeństwo majowe.

Piątek, 2024-05-31 - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Godz. 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej

Godz. 18:00 Za + Genowefę Moroń z okazji minionego Dnia Matki.

Sobota, 2024-06-01 - Wspomnienie św. Justyna, męczennika

Godz. 17:00 Do Matki Bożej Grzawskiej i Dzieciątka Koletańskiego z podziękowaniem za odebrane łaski z prośba o dalszą opiekę w intencji rodzin Izabeli i Marka Moroń, syna Karola, Oliwi i Łukasza Wyroba, syna Filipa.

Niedziela, 2024-06-02 - IX niedziela zwykła

Godz. 08:00 Za ++ Stanisława Krasonia, Konstantynę, Stanisława, Mika oraz za ++ z rodzin: Krasoń, Goj, Mika i Ulczok.

Godz. 10:30 Za ++ rodziców Małgorzatę i Bernarda Niesyto w kolejną rocznicę śmierci, braci Piotra i Eugeniusza, męża Tadeusza i syna Sebastiana Klimczaka oraz za ++ z pokrewieństwa.

| Dodaj | Drukuj |

Licznik odwiedziń dzisiaj:

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela 26.05.2024

dodano: 25.05.2024, administrator

1. Obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś Dzień Matki, pamiętamy w modlitwach o naszych matkach.

2. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

3. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i cmentarz oraz za wystrój kościoła. Dziękujemy Soni Paluch, Katarzynie Panasz i Sylwestrowi Piłatykowi. W następnym tygodniu prosimy o posługę Natalię Sajdok, Urszulę i Rafała Maryjosz.

4. Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas siódmych, którzy w nowym roku szkolnym pragną przyjąć sakrament bierzmowania będzie w poniedziałek po Mszy w kościele.

5. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała przejdzie od kościoła do połowy ul. Wiejskiej, a następnie z powrotem. Pierwszy ołtarz, będzie przy krzyżu na placu przed kościołem, a przygotują go dzieci komunijne, drugi będzie u rodziny Śmieja, trzeci u rodziny Wojtala, zaś czwarty – w drodze powrotnej – u rodziny Chrobok. Procesję zakończymy w kościele. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy także rodziny mieszkające wokół. Dzieci komunijne oraz przeżywające pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii prosimy o sypanie kwiatów.

6. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo z procesja teoforyczną wokół kościoła. W niedzielę nabożeństwo z procesją będzie po Mszy o g. 10.30.

7. W piątek obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

8. W piątek po Bożym Ciele, ksiądz arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.

9. W tym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca. Objazd chorych i starszych wiekiem parafian rozpocznie się o g. 9.00. Jeśli ktoś nie jest na stałej liście odwiedzin, a pragnie skorzystać z sakramentów w domu, proszony jest o kontakt z probostwem do piątku.

10. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszym kościele po Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W sobotę o g. 9.45 będzie spotkanie dla Dzieci Maryi, zaś o g. 10.45 zbiórka dla ministrantów. Serdecznie zapraszamy.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy Gość Niedzielny, czerwcowy Mały Gość Niedzielny, Gość Historia Kościoła oraz najnowszy Gość Ekstra opisujący postacie świętych matek oraz matek świętych postaci Kościoła.

13. Obrazki dla dzieci z pytaniami do Ewangelii są dostępne pod ekranem. Odpowiedzi dzieci przynoszą na czwartkową Mszę szkolną za dwa tygodnie, czyli 6 czerwca.

Archiwalne numery gazetki