PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

Wtorek, 2024-04-30

Godz. 08:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące (z ofiar ze skarbony).

Środa, 2024-05-01 - Święto św. Józefa, rzemieślnika

Godz. 18:00 Za + Józefa Tomaszka od pracowników Poradni Onkologicznej Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej

Czwartek, 2024-05-02 - Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Godz. 18:00 Z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie oraz błogosławieństwo Boże dla Marii i Tomasza Jarek oraz ich dzieci

Nabożeństwo majowe

Piątek, 2024-05-03 - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski

Godz. 08:00 Do Matki Bożej Grzawskiej za Gabrielę i Krzysztofa Olejarczyk oraz do Aniołów Stróżów za wnuków Jakuba, Nikodema, Jana i wnuczkę Anię

Godz. 10:30 Za Parafian Grzawy
Nabożeństwo majowe

Sobota, 2024-05-04 - Wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona archidiecezji katowickiej

Godz. 17:00 Za ++ Antoniego i Gertrudę Bratek, córki Martę i Łucję oraz syna Stanisława.

Niedziela, 2024-05-05 - VI Niedziela Wielkanocna

Godz. 08:00 Za ++ Genowefę i Alojzego Mika, synów Marka i Jana, zięciów Józefa i Stanisława oraz za Mateusza.
Nabożeństwo majowe.

Godz. 10:30 Do Matki Bożej Grzawskiej o Bożą łaskę i opiekę dla rodzin: Czmajduch, Pudełko, Lisek i Przewoźnik.

Dodaj

Licznik odwiedziń dzisiaj:

V Niedziela Wielkanocna

Niedziela 28.04.2024

dodano: 27.04.2024, administrator

1. „W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewia nas w V Niedzielę Wielkanocną Jezus Chrystus. Jego słowa skierowane do uczniów są zaproszeniem do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstwowy punkt odniesienia. Prośmy u progu Eucharystii, abyśmy mieli otwarte serca na słowa Pana Boga w trakcie tej celebracji.

3. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar waszych serc.

4. Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i cmentarz oraz za złożone ofiary na kwiaty. Dziękujemy Irenie Krosny, Monice Radko i Agnieszce Biela. W przyszłym tygodniu prosimy o posługę: Dorotę Chmielniok, Izabelę Moroń i Wiesława Grygierzec.

5. We wtorek Gminna Biblioteka Publiczna w Grzawie zaprasza na prezentację odnowionej najstarszej księgi metrykalnej parafii św. Klemensa w Miedźnej. Na jej podstawie można odtworzyć historię poszczególnych rodów zamieszkujących Grzawę, Miedzną, Wolę, Górę i Międzyrzecze na przełomie XVII i XVIII wieku. Gośćmi będą: dr Wojciech Schäffer dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach oraz dr Katarzyna Kwaśniewicz i mgr Danuta Skrzypczyk dyplomowane konserwatorki papieru i skóry, które przedstawią stan księgi przed konserwacją oraz poszczególne jej etapy. Spotkanie odbędzie się w Domu Socjalnym w Grzawie.

6. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tygodniu i w niedziele będą po każdej Mszy.

7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca.

8. W czwartek po Mszy szkolnej będzie w kościele spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.

9. W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze w tym dniu będą sprawowane jak w każdą niedzielę.

10. W sobotę od godz. 9.00 będzie comiesięczny obchód chorych. Gdyby ktoś spoza stałej listy odwiedzin pragnął w tym dniu skorzystać z sakramentów w swoim domu, to prosimy o zgłoszenie do piątku.

11. W sobotę zbiórka ministrantów będzie o godz. 9.45. Zaś o godz. 10.30 swoje spotkanie będą miały Dzieci Maryi.

12. Od 6 do 8 maja będziemy przeżywać dni krzyżowe. W poniedziałek 6 maja planujemy odprawić Mszę przy krzyżu nad stawem. Aby dotrzeć na miejsce wyjdziemy z naszego kościoła już o godz.17.45 w procesji ze śpiewem i modlitwą. Będziemy szli bez pośpiechu, aby po drodze między polami modlić się o urodzaje. Mszę rozpoczniemy około godz. 18.30. W razie błota pójdziemy ul. Wiejską, aby ominąć rozlewiska wodne. Gdyby i tamtędy nie dało się przejść, wówczas Msza będzie przy krzyżu na końcu ul. Wiejskiej. W ostateczności - w razie deszczowej pogody - nabożeństwo odprawimy po Mszy przy krzyżu na palcu przed kościołem. Ostateczne informacje będą podane za tydzień. Mamy do dyspozycji 16 śpiewników. Część tekstów pieśni będzie udostępniona na naszej stronie internetowej. Będzie można wcześniej je pobrać, aby ewentualnie sobie wydrukować.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy Gość Niedzielny, majowy Mały Gość Niedzielny oraz Gość Historia Kościoła, w którym przeczytamy m.in. kiedy zaczął się kult maryjny, skąd wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej, jak mogła wyglądać Maryja, jakie były kulisy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz jakie były średniowieczne kazania dla dzieci.

14. Obrazki dla dzieci z pytaniami do Ewangelii niedzielnej są dostępne w koszyczku pod ekranem. Odpowiedzi dzieci przynoszą na czwartkową Mszę szkolną.

Prosimy zamykać drzwi w kościele.
Kościół jest ogrzewany
Bóg zapłać.