Strona główna | Nasza Parafia | Grupy parafialne | Galeria | Poradnia rodzin | PRD | Kontakt         wersja mobilna moderator

Dzisiaj SWFObject embed

św.Tarsycjusz

Zbiórki formacyjne

Sobota godz. 9:00.

ministranci@parafiagrzawa.pl

2014.11.23 - godz. 10:15
- msza w intencji ministrantów naszej parafii z okazjii wspomnienia św.Tarsycjusza

Nowe komże i alby

wpis dodano: 2015.10.12 * dodał: admin * źródło strony: parafiagrzawa.pl/ministranci.php *

Ministranci i lektorzy naszej parafii otrzymali nowe konże i alby które zostały poświęcone na mszy świętej w dniu 11.10.2015.

Patronalne święto św.Tarsycjusza

wpis dodano: 2014.11.24 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *

W dniu 23.11.2014 odbyła się agapa z okazji wspomnienia patrona ministrantów św.Tarsycjusza, a w niedzielę o godzinie 10:15 ks.probosz Jacek Jadasz odprawił uroczystą Mszę św. z okazji naszego święta oraz podziękował nam za codzienną służbę przy ołtarzu.

Wycieczka minstrantów

wpis dodano: 2014.06.21 * dodał: admin * źródło strony: parafiagrzawa.pl/galeria/twinpigs/ *

Dnia 21 czerwca 2014 odbyła się wycieczka ministrantów i Dzieci Maryii do "Miasteczka Twinpigs" W Żorach. Mimo iż pogoda była w kratkę wszyscy świetnie się bawili i wrócili mocno zmęczeni :).

Zobacz galerię .....

Nowy gong

wpis dodano: 2015.01.11 * dodał: admin * źródło strony: *

W Niedzielę 11 stycznia 2015 został poświęcony nowy gong który służy do szczególnego wyróżnienia momentu przeistoczenia we Mszy św.
Zwyczaje dotyczące sposobu i ilości wykonywanego dzwonienia i uderzeń gongu są bardzo zróżnicowane. Dokumenty liturgiczne wspominają, iż ministrant winien dać znak dzwonkiem przed przeistoczeniem, aby wierni przyjęli postawę klęczącą. Ponadto zaleca się dzwonienie:
- po modlitwie wiernych
- po przygotowaniu darów, przed: "Módlcie się, aby moją i waszą ofiarę..."
- po śpiewie Sanctus, a przed epiklezą (np. "uświęć te dary mocą twojego Ducha...")
- po przeistoczeniu a przed aklamacją po przeistoczeniu (np. "Oto wielka tajemnica wiary")
- po śpiewie Baranku Boży
Winno się zadbać, by zarówno dzwonienie jak i gongowanie było wykonywane starannie i dokładnie, a nade wszystko - w odpowiednich momentach.

Zasady ministranta

Ministrant kocha Boga i dla Jego chwały wzorowo spełnia swoje obowiązki.
Ministrant służy Chrystusowi w ludziach.
Ministrant zwalcza swoje wady i pracuje nad swoim charakterem.
Ministrant rozwija w sobie życie Boże.
Ministrant poznaje liturgię i żyje nią.
Ministrant wznosi wszędzie prawdziwą radość.
Ministrant przeżywa Boga w przyrodzie.
Ministrant zdobywa kolegów w pracy i zabawie dla Chrystusa.
Ministrant jest pilny i sumienny w nauce i pracy zawodowej.
Ministrant modli się za Ojczyznę i służy jej rzetelną pracą.

Służba ołtarza
   Nasi ministranci:

Jakub Radko
   Patryk Pudełko
   Mateusz Pudełko
   Szymon Brańczyk
   Wiktor Radko
   Karol Moroń
   Filip Szweda
   Fabian Szweda

Plan dyżurów:

Poniedziałek Patryk Pudełko
Wtorek - msza ranna
Środa - Mateusz Pudełko, Wiktor Radko
Czwartek - Fabian Szweda
Piątek - Filip Szweda, Karol Moroń
- godz. 8:00 - Jakub Radko, Wiktor Radko
- godz. 10:15 - Patryk Pudełko, Mateusz Pudełko,Szymon Brańczyk, Karol Moroń, Filip Szweda, Fabian Szweda

Modlitwa do św. Tarsycjusza

Święty Tarsycjuszu, Patronie i wzorze nasz,
Ty niosłeś Jezusa na sercu i w sercu jako największy swój skarb.
Cześć i miłość Jezusa promieniowały z Twego oblicza i dla Niego oddałeś radośnie swe młode życie.
I my zawsze chcemy nosić Jezusa w swym sercu, chcemy ze skupieniem, z czcią i miłością chodzić wokół Jego ołtarza.
Chcemy nieść Jezusa do domu, do szkoły i wszędzie przez dobry przykład.
Pomóż nam i spraw, abyśmy całym życiem tylko Jemu służyli i do Niego należeli teraz i na wieki. Amen.

Przydatne linki:

Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Katowickiej.

Parafialna Rada Duszpasterska | Schola | DSL | Renowacja| Reklama| Mapa strony| Mod|