Strona główna | Nasza Parafia | Grupy parafialne | Galeria | PRD | Kontakt      administrator PCZgodnie z zarządzeniem władz państwowych z dniem 30 maja 2020 zostaje zniesiony limit wiernych w miejscach kultu religijnego. Nadal obowiązuje zachowanie dystansu społecznego (2m), zasłanianie nosa i ust. *** Od 6 czerwca w Archidiecezji Katowickiej zniesiona została dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św.Dzisiaj SWFObject embedLiczba odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

od 21.02.2009
Gości on-line:

II Synod Archidiecezji Katowickiej
Aktualności

DZIEŃ SKUPIENIA DLA CZŁONKÓW II SYNODU ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

wpis dodano: 2015.02.26 * dodał: admin * źródło strony: parafiagrzawa.pl/synod34.php *


Pierwsza sesja plenarna II Synodu Archidiecezji Katowickiej już niedługo – 14 marca br. Miesiąc przed tą datą – 14 lutego – odbył się dzień skupienia dla członków Synodu czyli tych, którzy będą brali udział w obradach sesji.
Spotkaniu przewodniczył ks. Grzegorz Strzelczyk, Sekretarz Synodu. Na początku przedstawił zebranym informacje praktyczne, dotyczące spraw organizacyjnych, związanych z posiedzeniami plenarnymi. Zebrani otrzymali także informator, który szczegółowo wyjaśnia najważniejsze kwestie: przypomina, czym jest synod diecezjalny i jaki jest jego cel, czego dotyczyć będą obrady i jak one będą wyglądały „technicznie”, a także, co się znajdzie w końcowym dokumencie synodalnym i kiedy zostanie wydany.

więcej.....


Synod Rodzin i Duchowieństwa

wpis dodano: 2014.11.18 * dodał: admin * źródło strony: parafiagrzawa.pl/synod.rodzin.php *


Obszarem zainteresowania Komisji są rodziny, małżonkowie i dzieci, osoby bezpośrednio zamierzające zawrzeć związek małżeński. Konieczną wydaje się analiza dotychczasowej opieki duszpasterskiej w ramach duszpasterstwa rodzin oraz zaproponowanie nowych możliwości formacji małżonków i rodzin. W tym celu do parafii została skierowana ankieta, która dotyczy stanu tego duszpasterstwa w odbiorze wiernych i prezbiterów. Wobec różnych kryzysów, przez które rodzina i małżeństwo dziś przechodzi, potrzeba systemowych rozwiązań jest pilna. Także dowartościowanie i umocnienie tego, co dobre w katolickiej, śląskiej rodzinie będzie z pożytkiem dla duszpasterstwa rodzin.

więcej....


Zaproszenie

wpis dodano: 2014.11.18 * dodał: admin * źródło strony: parafiagrzawa.pl/synod.zaproszenie.php *


Zbliża się Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, a tym samym druga rocznica otwarcia II Synodu Archidiecezji Katowickiej. W tym dniu – podobnie jak w zeszłym roku – członkowie zespołów synodalnych – zwłaszcza parafialnych zbiorą się w katedrze na swoim dniu skupienia. Zgromadzimy się na modlitwie dziękując za dotychczasowe kierownictwo Ducha Świętego oraz prosząc o Jego wsparcie w dalszych pracach – szczególnie na sesje plenarne, których początek już w marcu 2015 r.

więcej....


Synod

wpis dodano: 2012.11.25 * dodał: admin * źródło strony: www.synodkatowice.pl *


Ks. abp Wiktor Skworc w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25. listopada 2012 r. o godzinie 12.00 w katowickiej katedrze – otworzył II Synod Archidiecezji Katowickiej.

Strona, na której serdecznie witamy, jest miejscem, w którym udostępniać będziemy wszystkie możliwe informacje dotyczące synodu, organizując je w czterech podstawowych działach:

-Synod
-Dzieje się...
-Dołącz !
-Gdzie jesteśmy?Zapraszamy już wkrótce

wpis dodano: 2014.11.05 * dodał: admin * źródło strony: www.synodkatowice.pl/ *


wiecej.....


Linki
Redakcja
Dokumenty
Kontakt
Zespół Synodalny
  synod@parafiagrzawa.pl
Pobierz


Parafialna Rada Duszpasterska | Schola | Renowacja| Reklama| Mapa strony| Mod|
Copyright © 2009-2020. All Rights Reserved Parafia Grzawa - Portalwww

stat4u

ostatnia aktualizacja strony - 03.04.2015