XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022

przez | 12 listopada 2022

Chrystus Sędzia.

Wprowadzenie do liturgii

Chrystus przyjdzie na końcu czasów i objawi się jako sędzia w blasku swojego majestatu. Każda Eucharystia jest oczekiwaniem na chwalebny powrót Chrystusa, aby gdy przyjdzie, okazał się dla nas nie jako sędzia, ale jako Zbawiciel.

W oczekiwaniu na powrót Chrystusa, już dzisiaj stańmy przed Nim w postawie pokory i skruchy, aby dostąpić miłosierdzia, a kiedyś znaleźć się w Jego Królestwie.

Wprowadzenie do liturgii słowa

Przy końcu roku liturgicznego słuchamy słowa o sądzie ostatecznym i powtórnym przyjściu Chrystusa na ziemię. Niech to słowo utrzymuje nas w oczekiwaniu na przyjście Pana i gotowości, by stanąć przed tym, który jest sprawiedliwy, kocha i przebacza.

 

źródło strony: liturgia.wiara.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *