XXI Niedziela zwykła – 23.08.2020

przez | 22 sierpnia 2020

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

Kościół otrzymał klucze pojednania człowieka z Bogiem. Uznajmy więc, że jesteśmy grzeszni, aby dostąpić przebaczenia i z otwartym umysłem przyjąć objawioną prawdę, którą głosi nam Kościół.

Bóg ustanowił Chrystusa Panem i Mesjaszem, który zakładając Kościół uczynił go przekazicielem Bożych tajemnic. Kościół posiada klucze wyjaśniania Bożego objawienia, spełnia więc posłannictwo i wolę Chrystusa, nauczając mądrości i wiedzy Bożej oraz spełniając posługę jednania ludzi z Bogiem. Pokornie słuchamy słowa Bożego, które czyta i wyjaśnia nam Kościół, by doprowadzić nas do pełni wiary i otworzyć przed nami drogi zbawienia.

źródło strony: liturgia.wiara.pl