Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022

przez | 19 listopada 2022

Chrystus Król.

Wprowadzenie do liturgii

Nasz Pan Jezus Chrystus zakrólował z krzyża jako jedyny władca, który bierze na siebie grzechy swych poddanych. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie.

Aby przyszło do nas królestwo Chrystusa, w pokorze wyznajmy swe grzechy i w Ukrzyżowanym uznajmy swego jedynego Pana.

Wprowadzenie do liturgii słowa

W królewskim rodzie Dawida przyszedł na świat Chrystus, lecz Jego Królestwo jest inne niż wszelka władza ziemi. Chrystus zakrólował na krzyżu, by nam otworzyć drogę do królestwa swego Ojca. Słuchajmy tych słów, które jak konającemu na krzyżu złoczyńcy, mogą otworzyć bramy raju.

źródło strony: liturgia.wiara.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *