Boże Narodzenie – Święto św. Szczepana

przez | 25 grudnia 2022

 

Przez świadectwo życia rodzimy się dla Boga –
– odważnie wyznawajmy naszą wiarę

 

Wprowadzenie do liturgii

Bardzo zmieniła się od wczoraj atmosfera liturgii, która dziś przepełniona jest męczeńską krwią św. Szczepana. Jego świadectwo pokazuje nam jak my powinniśmy odpowiedzieć na bożonarodzeniowe wezwanie Jezusa i przypomina równocześnie, że nie ma wiary bez osobistego wyrzeczenia i ofiary. Niech ta święta liturgia da nam moc na trwanie w świadectwie.

Wprowadzenie do liturgii słowa

Dzień śmierci męczenników nazywano w starożytności chrześcijańskiej dniem narodzin dla nieba (dies natalis). To niebo zobaczył Szczepan w chwili swej śmierci. To niebo zobaczy każdy z nas, kto wytrwa w prześladowaniach dla prawdy, Ewangelii i Chrystusa, żyjącego dzisiaj w Kościele. Z uwagą wsłuchajmy się w słowo, które teraz skieruje do nas Pan.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *