Wizytacja Biskupia 24-26 luty 2023

przez | 28 stycznia 2023

WIZYTACJA BISKUPIA

Wszyscy znamy życie toczące się w parafii. Ludzie przychodzą, modlą się, pomagają w upiększaniu świątyni, poświęcają swój czas, angażując się w różne prace, zbierają pieniądze, podejmują trud współodpowiedzialności za dobra Kościoła. Są członkami Rad Parafialnych, różnych grup modlitewnych. W ten rytm codziennego życia wpisuje się jedno słowo: WIZYTACJA. Co się wtedy dzieje? Poruszenie. Do parafii przyjeżdża biskup. Głosi Słowo Boże, spotyka się z wiernymi, ale też zapoznaje się z kondycją parafii, ze stanem świątyni i wszystkich parafialnych dóbr.

Dlatego jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji lub w Jego imieniu.

W naszej parafii taka wizytacja odbędzie się w dniach 24-26 luty 2023.

Z tej okazji gościć będziemy w naszej wspólnocie Księdza Biskupa Marka Szkudło.

Wizytacja to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów – przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić.

Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji i tak też chcemy patrzeć na ten czas, i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie – życie całej naszej parafii.