Okiem proboszcza

wpis dodano: 2020.03.30, admin

Kochani Parafianie

Wczoraj po pierwszej niedzieli bez Waszego udziału zapragnąłem zobaczyć Wasze twarze, skupione i rozmodlone w czasie Eucharystii. Odprawiłem intencje wyznaczone na wczorajszy dzień dodając w modlitwie wiernych wezwanie o oddalenie epidemii koronawirusa od naszej Parafii, od Polski, od całego świata.

Myślę o Was przechodząc przez poszczególne domy, które nawiedziłem w czasie kolędy. Proszę Wszechmogącego Boga i Matkę Bożą Grzawską o zdrowie dla Was wszystkich, byśmy mogli wypełniać swoje obowiązki z radością i bez strachu o własne życie .Codziennie w Waszej intencji odprawiam trzy części różańca świętego. Rano po modlitwach brewiarzowych, w południe oraz o godzinie 20.30.

Szczególnie zachęcam do modlitwy o 20.30, bo wtedy modli się cała Polska. Całe rodziny klękają do modlitwy, aby wyprosić dar zatrzymania się epidemii.

Pan Jezus powiedział: Gdzie dwóch lub trzech zgromadzonych jest w imię moje tam Ja jestem pośród nich. Duchowa łączność wielu milionów Polaków o jednej godzinie ma przeogromną moc. Różaniec ten jest szczególnie skuteczny .Wierzę głęboko,że wstawiennictwo naszej Matki i Królowej sprawi, że będziemy mogli się cieszyć na powrót pokoju i radości.

Nie spotkamy się na obrzędach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty. Będę je sprawował sam patrząc na miejsca, gdzie przeważnie siedzieliście.
Zróbcie akt żalu doskonałego i przyjmijcie Komunię świętą duchowo zapraszając Chrystusa do Waszych serc.
Uczestniczcie w transmisjach telewizyjnych radiowych i internetowych tych świętych dni. Pobłogosławcie pokarmy na stół wielkanocny według załącznika na stronie internetowej naszej Parafii.

Niech ten trudny czas, w którym Pan Bóg jest obecny umocni naszą wiarę, abyśmy mogli ufając Mu bezgranicznie wrócić do pełni radości i spokoju.

Czuwający na modlitwie
Ks.Jacek Jadasz