Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 28.05.2023

przez | 27 maja 2023

Zesłanie Ducha Świętego dniem umocnienia Kościoła.

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego — święto umocnienia Kościoła, święto jedności wszystkich ochrzczonych. I my zgromadzeni w jedno przez Ducha Świętego wychwalamy Boga za całe dzieło zbawienia i dziękujemy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy.

Prośmy Boga, by oczyścił nasze serca ogniem Ducha Świętego i uczynił nas swoją świątynią, byśmy byli znakiem jedności całego świata.

Wprowadzenie do liturgii słowa

Duch Święty zstąpił na apostołów, a oni napełnieni Jego mocą zaczęli mówić językami zrozumiałymi dla wszystkich. Jest to znak publicznego okazania się Kościoła, który został posłany do wszystkich narodów i mówi zrozumiałym językiem miłości, gromadząc rozproszone narody na powrót w jedną rodzinę. Duch Święty nadal jest obecny w Kościele i ubogaca go różnymi darami, podtrzymując w jedności.
Chrystus przez Ducha Świętego i dzisiaj daje Kościołowi prawdziwy pokój i przebaczenie, jak niegdyś zgromadzonym w Wieczerniku apostołom.

źródło strony: liturgia.wiara.pl