II Niedziela Wielkanocna – 11.04.2021

przez | 10 kwietnia 2021

Zmartwychwstałego Chrystusa spotykamy przez wiarę.

Wprowadzenie do liturgii

Gromadzi nas tutaj wiara w Zmartwychwstałego Chrystusa. Składamy więc Bogu uwielbienie za cud Wielkiej Niedzieli, za dary Jego Miłosierdzia i łamiemy chleb — znak jedności całego Kościoła. Chociaż nie widzimy naszego Pana, to jednak przez wiarę spotykamy się z Nim, a On obdarza nas swym przebaczeniem i pokojem.

Przeprośmy Boga wobec zgromadzonego tutaj ludu Bożego za słabość naszej wiary i wszystkie winy, aby uzyskać przebaczenie, jakiego udziela nam Bóg przez posługę Kościoła i aby umocniła się nasza wiara.

Wprowadzenie do liturgii słowa
Chrystus po zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, przynosząc im dar pokoju i Ducha Świętego, aby prowadzili ludzi do wiary i jedności oraz udzielali wszystkim przebaczenia. To zadanie wypełnił pierwotny Kościół, gromadząc się na łamanie chleba, czyli Eucharystię, a także żyjąc w jedności i miłości. I dzisiaj chrześcijanie mają przez wiarę spotkać Chrystusa obecnego w Kościele. Wiara buduje jedność całego Ludu Bożego, który mimo cierpień i grzechów ma osiągnąć zbawienie — poucza nas św. Piotr.