Fumigacja i impregnacja poddasza – aktualności

przez | 11 września 2021

Informacja nt/ naszej inwestycji fumigacji i impregnacji poddasza świątyni.

W dniu 18 sierpnia bieżącego roku została ogłoszona lista  dotowanych inwestycji ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Niestety nasz parafia mimo wysokiej oceny wniosku o dofinansowanie oraz złożonego odwołania po pierwszym etapie naboru nie zakwalifikowała się do dofinansowania ministerstwa.

Mimo iż zwróciliśmy się z prośbą o poparcie naszych starań o dotację do posłów naszego regionu nie uzyskaliśmy skutecznej pomocy w tym zakresie.  Na naszą prośbę o poparcie wniosku w ministerstwie skutecznie odpowiedział  tylko Wojewódzki Konserwator Zabytków w Bielsku-Białej.

Nie otrzymaliśmy dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, natomiast pozostaje dotacja w wysokości 15.000 złotych ze środków Starostwa Pszczyńskiego. W wyniku braku realizacji inwestycji środki te przepadają. Z uwagi na rosnące o 30 procent ceny oraz zgody konserwatorskie mimo wszystko chcielibyśmy zabezpieczyć nasz kościół przed drewnojadami, które poczyniły duże szkody w substancji drewnianej całego kościoła. Serdecznie prosimy o pomoc finansową parafian, którzy chcieliby wesprzeć tę inwestycję. Parafia posiada 50 procent środków w kwocie 50 000. Ofiary można składać do koszyczka w formie kopertowej, na konto parafialne lub w jakikolwiek inny sposób. Każdemu parafianinowi na pewno zależy by nasz budynek trwał jako miejsce naszej modlitwy. Za każdą ofiarę z całego serca dziękuję.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *