Boże Narodzenie – I święto

przez | 25 grudnia 2020

 

Narodzony w Betlejem
Przedwiecznym Słowem Boga i naszym Zbawicielem –
– uwierzcie w Niego

 

Wprowadzenie do liturgii

W tę radosną uroczystość gromadzimy się jako Kościół, aby składać Bogu dziękczynienie za Wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, który zamieszkał wśród nas i jest dla nas realnie obecny w Eucharystii. To ten sam, który był na początku, stał się człowiekiem i teraz jest sakramentalnie obecny między nami, aby udzielać nam swojego życia. Przyjmijmy zatem Tego, który przychodzi do swojej własności i przeprośmy za niewierność, abyśmy z czystym sercem przystąpili do stołu Pańskiego.

Wprowadzenie do liturgii słowa

W swojej wizji proroczej Izajasz ukazuje czas objawienia się Boga wobec narodów, który urzeczywistnił się wraz z przyjściem Jezusa Chrystusa, niosącego radosną nowinę o nastaniu pokoju, szczęścia i zbawienia. On jest odblaskiem Bożej chwały, odbiciem Jego istoty i Jego Słowem skierowanym do ludzi. Z uwagą słuchajmy orędzia, które przez Niego Bóg kieruje dzisiaj do naszej wspólnoty.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *