Strona główna | Intencje mszalne | Ogłoszenia duszpasterskie | Plan odwiedzin duszpasterskich

Parafia pw.Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie

III Niedziela zwykła - 21 stycznia 2018

Trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” – to wezwanie dzisiaj nie traci na aktualności. Nawet jeśli regularnie chodzimy do kościoła i modlimy się, to też potrzebujemy nawrócenia, aby być jeszcze bliżej Boga. Wielokrotnie słuchamy Ewangelii. Na ile jednak wierzymy w słowa w niej zawarte? Wsłuchiwanie się swoim sercem, w skupieniu i z wiarą, w słowo Boże to część składowa naszego nawrócenia.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W odpowiedzi na moją prośbę, ksiądz arcybiskup zwolnił naszą parafię z sześciu kolekt na rzecz archidiecezji. Chcemy wykorzystać je na bieżące inwestycje.

Serdecznie dziękuję członkom naszej Rady Parafialnej za spotkanie w ubiegłą niedzielę oraz cenne uwagi dotyczące naszego życia wspólnotowego.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty paniom: Jolancie Jarek, Marii Jarek i Cecylii Piłatyk. „Bóg zapłać” za troskę o nasz parafialny wieczernik. W przyszłym tygodniu poprosimy panie: Marię Gleń, Małgorzatę Boryczka i Katarzynie Głąb.

W środę o godzinie 17.15 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej zapraszam na spotkanie świąteczne członków naszej Róży Różańcowej.

W czwartek msza święta szkolna. Obecność dzieci obowiązkowa.

W piątek o godzinie 17.00 okazja do spowiedzi świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Osoby, które dzierżawią grunty parafialne, proszę w tym tygodniu o zgłoszenie się w kancelarii, celem przedłużenia dzierżawy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, a w nim:
• tekst księdza Osińskiego, emeryta z Miedźnej, pod tytułem „walec sekularyzacji” – jest to zachęta do zastanowienia się, jak ożywić wiarę i udział w liturgii mszy świętej;
• relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Peru i Chile;
• postać Heleny Kmieć, młodej wolontariuszki, która rok temu została zamordowana w Boliwii;
• „Wiatr ze wschodu” – powstanie w białostockich parafiach ruchów odnowy Kościoła, wspólnot, które prowadzą ku modlitwie i głębokiej więzi z Chrystusem;
• „Życie zwycięża ze śmiercią” – o obywatelskim projekcie „Zatrzymaj aborcję”, który przeszedł do procedowania w parlamencie.

Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w ciągu całego tygodnia.