Strona główna | Intencje mszalne | Ogłoszenia duszpasterskie | Dbamy o nasz kościół |

Parafia pw.Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie

XXXIII Niedziela zwykła - 19 listopada 2017

Nie wiemy, kiedy Bóg nas do siebie wezwie. W tym czasie oczekiwania warto dbać o oliwę w swej lampie, jak w przypadku pięciu panien roztropnych, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Bierność w życiu duchowym lub zagłuszanie wewnętrznego pragnienia Boga może doprowadzić do tego, że kiedyś usłyszymy słowa Jezusa do nas skierowane: „Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was”. Niech nasze uczestnictwo we mszy świętej będzie pełne wewnętrznego skupienia, rozmodlenia i ukierunkowane na obecnego wśród nas Boga.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty paniom: Marii Grygierzec, Izabeli Moroń i Lidii Włodarczyk. „Bóg zapłać” za trud ofiarowany naszej świątyni. W przyszłym tygodniu poprosimy panie: Joannę Kędzior, Marię Kędzior i Bernadetę Pudełko.

W środę o godzinie 17.15 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek msza święta szkolna.

Z racji przypadającego w tym tygodniu trzeciego piątku miesiąca pod koniec adoracji odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz użyjemy w czasie mszy świętej czwartej modlitwy eucharystycznej.

W piątek, z racji zbliżającego się wspomnienia świętego Tarsycjusza, patrona ministrantów, zapraszam wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na mszę świętą w ich intencji, a w sobotę na godzinę 10.00 na tradycyjną agapę.

Obchody liturgiczne tygodnia:
• poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna;
• piątek – wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej;
• sobota – wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”, a w nim:
• Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie – artykuł mówi nie tylko o prześladowaniach w Syrii, ale w takich państwach jak: Jemen, Indie, Kuba, Republika Środkowoafrykańska, Sudan Południowy, Filipiny;
• Mieszkańcy Ploërmel bronią pomnika świętego Jana Pawła II wraz z krzyżem na nim umieszczonym;
• Artykuł o świętym Józefie, ideale mocnego mężczyzny, o którym będziemy rozważać w tegorocznych roratach.

Serdecznie dziękuję za udział w nabożeństwie za zmarłych oraz ofiary z wypominków.

Przyjmujemy intencje mszalne na następny rok. Będziemy je zapisywać w kancelarii parafialnej. Zachęcam, aby oprócz intencji za zmarłych każda rodzina zamówiła przynajmniej jedną intencję o Boże błogosławieństwo dla niej.

Wszystkim parafianom i gościom życzę wiele światła Ducha Świętego oraz wszelkich potrzebnych łask do dawania świadectwa wierze na co dzień.