Strona główna | Intencje mszalne | Ogłoszenia duszpasterskie | Dbamy o nasz kościół |

Parafia pw.Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie

XXIII Niedziela zwykła - 10 września 2017

1.Dzień dzisiejszy w naszej Parafii to szczególny czas dziękczynienia za tegoroczne zbiory .Chcemy Panu Bogu podziękować za zbiory a także za zdrowie i bezpieczeństwo prac polowych. Pragniemy prosić Pana Boga w dzisiejszej liturgii ,aby nigdy nikomu nie zabrakło powszedniego chleba.

2.Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.Za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

3.W dniu dzisiejszym o godzinie 15.00 uroczyste nieszpory niedzielne, a po nich spotkanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich wybranych do tego gremium serdecznie zapraszam.

4.Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty Panu Rafałowi Moroń ,Pani Agnieszce Mazur, Ewie Łukasik ,Monice Kalkowskiej ,Helenie Krasoń i Elżbiecie Gacek. W przyszłym tygodniu poprosimy Panie Zofię Kliś ,Marię Błachnio i Annę Radko .Bóg zapłać za trud ofiarowany naszej Świątyni

5.W środę o godzinie 17.45 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.W czwartek Msza święta szkolna.

7.W piątek o godzinie 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej.

8. W sobotę o godzinie 9.00 zbiórka ministrantów naszej parafii.

9. W liturgii tygodnia wspominamy :
- poniedziałek święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży
- środa wspomnienie św.Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy
- czwartek święto św.Mateusza Ewangelisty
- sobota św.Ojca Pio

10. Organizowane są w Ćwiklicach i na Woli kursy Alfa .Informacje na plakacie.

11.Parafia Matki Bożej Piekarskiej organizuje w dniach 13-17.X.b.r. pielgrzymkę do Wilna. Po informacje zapraszam na probostwo.

13.Polecam lekturę Gościa Niedzielnego a w nim :
a/ obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” z formularzem do złożenia podpisu
b/ najnowszy książkowy wywiad z Papieżem Franciszkiem
c/ o zjawisku huraganów, które będą coraz częstszym zjawiskiem

14.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wielu łask w nadchodzącym tygodniu.