Strona główna | Intencje mszalne | Ogłoszenia duszpasterskie | Dodaj intencje

Parafia pw.Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
12 sierpnia 2018

Być naśladowcą Boga, postępować drogą miłości – do tego wzywa nas dzisiaj święty Paweł. Nieważne, kim jesteśmy, jaką mamy rodzinę i ile zarabiamy – mamy żyć miłością w swojej codzienności. To jest wyraz naszej wiary. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, miłosierni i przebaczający, Taki jest Bóg, w którego wiarę wyznajemy.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i kwiaty paniom: Agnieszce Michalik, Anicie Mika i Janinie Polak-Piskorskiej. W przyszłym tygodniu troskę o nasz parafialny dom powierzymy paniom: Bożenie Taska, Natalii Taska i Anieli Lasek.

3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień patronalny Wojska Polskiego na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Swoim udziałem we mszy świętej chcemy wyznać wiarę w dogmat, który nas samych zaprasza do niebieskiej ojczyzny. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na oświetlenie kościoła .Poświęcenie ziół na każdej Mszy świętej.

4. W piątek o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej.

5. W związku ze złym stanem pieca na probostwie, spowodowanym jego latami użytkowania oraz poważnymi naprawami, chcemy dokonać zmiany sposobu ogrzewania na gazowe. Inwestycja ta zamyka się kwotą około 20 tys. zł. Na koncie parafialnym znajduje się połowa tej sumy. Chciałbym prosić o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Wiem także, że można odpisać od podatku pewną kwotę na cele kultu religijnego przy wpłacaniu środków na konto parafialne. Liczę na waszą życzliwość i ofiarność.

6. Obchody liturgiczne tygodnia:
• wtorek – wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego;
• środa – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
• piątek – Uroczystość Świętego Jacka, głównego patrona naszej archidiecezji.

7. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:
• artykuł o śmierci świętego Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy;
• „Zabójczy odlot” – artykuł skierowany do rodziców i młodzieży o niebezpieczeństwie używania dopalaczy;
• wywiad z biskupem polowym Józefem Gustkiem o wyzwaniach stojących przed kapelanami wojskowymi.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu.