Strona główna | Intencje mszalne | Ogłoszenia duszpasterskie | Dodaj intencje

Parafia pw.Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
Niedziela - 21 kwietnia 2019

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Serdeczne „Bóg zapłać” parafianom za udział w misterium Wielkiego Tygodnia, a naszemu chórowi za przepiękne wykonanie pasji oraz pieśni pasyjnych w Niedzielę Palmową.

Dziękujemy za przygotowanie naszej świątyni do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego oraz kwiaty paniom: Annie Golus, Magdalenie Golus, Katarzynie Sosna, Annie Lorek, Irenie Liberka, Magdalenie Wygrabek z rodzinami. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzymy paniom: Małgorzacie Sosna, Teresie Wygrabek i panu Szymonowi Wygrabek.

Dzisiaj o godzinie 15.00 uroczyste nieszpory, które kończą Święte Triduum Paschalne. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby wyśpiewać paschalną radość naszemu Panu.

W Poniedziałek Wielkanocny msze święte według porządku niedzielnego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W środę msza święta wyjątkowo o godzinie 17.00.
Podczas niej będziemy dziękować Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za trzydzieści lat posługi kapłańskiej księdza Jacka.

W przyszłą niedzielę, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego, w całej Polsce liczy się wiernych uczestniczących we mszy świętej i przyjmujących Najświętszy Sakrament. Tradycyjnie o tę posługę poproszę członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Chłopców wpisujemy do mężczyzn, dziewczynki do kobiet, ponieważ kobiety i mężczyzn liczymy osobno.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, a w nim wiele ciekawych artykułów dotyczących największej tajemnicy naszej wiary: pustego grobu, całunu turyńskiego oraz miejsca, gdzie dokonało się zmartwychwstanie.

Wszystkim parafianom i gościom życzę wielu łask płynących ze zmartwychwstania Chrystusa.