Strona główna | Intencje mszalne | Ogłoszenia duszpasterskie | Dodaj intencje

Parafia pw.Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20 maja 2018

„Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” .Te słowa Pana Jezusa szczególnie uroczyście brzmią w naszej Parafii .Bowiem to dziś właśnie w Uroczystość Zesłąnia Ducha Świętego sześcioro dzieci przyjmie do swoich serc Pana Jezusa w Komunii Świetej. Naszą modlitwą chcemy otoczyć te dzieci ,ich rodziców oraz modlić się za nas , aby Duch Święty wzmagał w nas pragnienie Eucharystii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii .Bóg zapłać za ofiary składane do koszyczka a także za ofiary przesłane na konto parafialne. W przyszłym tygodniu kolekta na renowację katowickiej Katedry

Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i obejścia naszej Świątyni rodzicom dzieci komunijnych .Bóg zapłać za piękne przygotowanie naszego Kościoła do tej niezwykłej Uroczystości. W przyszłym tygodniu poprosimy Panie Elżbietę Jacek ,Kingę Jacek i Danutę Oślak.

Kontynuujemy nabożeństwa majowe ,które odprawiamy w niedzielę i w tygodniu po Mszach świętych .Maryja trzymając w swych dłoniach zdroje łask pragnie ,abyśmy obecnością na tych nabożeństwach uzyskiwali dla siebie wiele darów : modlitwy, zdrowia, pokoju oraz wszelkich darów ,które są zgodne z wolą Bożą. W tym tygodniu będą nam towarzyszyć dzieci komunijne z rodzicami .Dzisiaj zapraszam na nabożeństwo majowe z dziećmi komunijnymi na godzinę 15.00

W czwartek Msza święta szkolna .Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci.

W piątek o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej

Serdecznie polecam nowy numer Gościa Niedzielnego , a w nim następujące artykuły:
• Sytuacja chrześcijan w Nepalu
• Sylwetki księży neoprezbiterów naszej Archidiecezji
• Papież odwiedza Lopiano we Włoszech , miejsce narodzin ruchu Focolare

Wspomnienia liturgiczne tygodnia :
• w poniedziałek Święto Matki Kościoła .Drugi dzień zielonych Świąt
• w czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana

Kończąc Eucharystię życzę aby Maryja ,która przyjęła słowo Boże i wypełniła je w swym sercu pomogła nam wprowadzić w życie zasady, które doprowadzą nas do spotkania z Bogiem w wieczności.