Strona główna | Intencje mszalne | Ogłoszenia duszpasterskie | Dodaj intencje

Parafia pw.Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie

XX Niedziela zwykła
Niedziela - 18 sierpnia 2019

Jedynie Chrystus przekazuje nam pełną prawdę o życiu i zbawieniu. Służyć Jemu, to służyć najwyższym wartościom ludzkiego ducha. Niech więc w służbie prawdy umacnia nas Chrystus i niech ta Eucharystia będzie dla nas źródłem poznania prawdy Bożej.

W naszej Parafii obchodzimy dzisiaj szczególny dzień. Pragniemy podziękować Panu Bogu wraz z rolnikami naszej Parafii za wszelkie dobro i zebrane plony.
Dziś pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Łączymy się z pątniczkami w naszych modlitwach.

Obchody liturgiczne tygodnia:
- wtorek wspomnienie św. Bernarda opata i Doktora Kościoła
- w środa – wspomnienie św. Piusa X papieża
- w czwartek – wspomnienie NMP Królowej

W środę o godzinie 17.45 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek zapraszam dzieci pozostające w parafii na Mszę świętą. Chcemy spotkać się z Jezusem oraz wspólnie pośpiewać. Przyjdźcie 15 minut przed Mszą świętą ,aby przygotować śpiewy na Mszę świętą.

W piątek o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. O godzinie 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: Pani Halinie Janosz ,Panu Jerzemu Wojciech oraz Pani Marii Sornowskiej Marii Pudełko Joannie Pudełko oraz Renacie Pisarek .W przyszłym tygodniu poprosimy o przygotowanie do niedzielnej liturgii Panie Annę Janosz, Agnieszkę Janosz i Barbarę Wygrabek.

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam :
- artykuł niebo z Maryją o naszym patrzeniu na odchodzenie bliskich
- wywiad z abp. Wojdą na temat przemocy wyznawców LGTB wobec katolików w Polsce
- sylwetka ks. Kazimierza Orzechowskiego zdolnego aktora, który stał się kapłanem.

Kończąc Eucharystię życzę wielu łask, zwłaszcza abyśmy wychodząc z naszej świątyni stawali się bardziej świadomymi świadkami Chrystusa w naszym codziennym życiu.

Parafia pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Grzawie poszukuje organisty.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 32/211-63-11.