Strona główna | Intencje mszalne | Ogłoszenia duszpasterskie | Dodaj intencje

Parafia pw.Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
21 października 2018

Dzisiejsza niedziela to wstęp do Tygodnia Misyjnego. Chcemy uświadomić sobie, że oprócz tych, którzy wiarę przyjęli i w niej trwają, są jeszcze miejsca na świecie, gdzie nie dotarła Dobra Nowina o Chrystusie. Pragniemy w tym tygodniu modlić się w intencji misjonarzy, którzy niosą światło Chrystusa do młodych Kościołów i w ten sposób budują wspólnotę Kościoła powszechnego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji.

W dniu dzisiejszym w całym polskim Kościele odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we mszy świętej oraz przyjmujących komunię świętą. „Bóg zapłać” radzie parafialnej za tę posługę.

„Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i (ofiarę na) kwiaty paniom: Marii Pudełko, Joannie Pudełko i Renacie Pisarek. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzymy paniom: Annie Janosz, Agnieszce Janosz i Barbarze Wygrabek.

Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się w tygodniu po mszach świętych, a w niedzielę o godzinie 15.00. Mimo licznych obowiązków i zajęć, spróbujmy znaleźć czas na tę modlitwę. Zadbajmy szczególnie o uczestnictwo w różańcu naszych dzieci. Myślę, że każdy z was ma wiele spraw, za które chciałby Matce Najświętszej podziękować, a także o wiele prosić. Przyjdźmy zatem licznie na to piękne nabożeństwo.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża.

W czwartek msza święta szkolna.

W piątek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej.

W sobotę o godzinie 10.00 zbiórka ministrantów, a o godzinie 11.00 Dzieci Maryi.

Nadal przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019.

Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:
• artykuł o grzechu świętokradztwa w przyjmowaniu komunii świętej;
• rozmowa z księdzem Tomaszem Atłasem, krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych;
• relacja z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką u papieża Franciszka.

Kończąc Najświętszą Ofiarę, życzę, aby Maryja, Królowa różańca świętego, wyprosiła nam u Syna wiele łask i nauczyła, jak postępować drogą Ewangelii w codziennym życiu.