Strona główna | Intencje mszalne | Ogłoszenia duszpasterskie | Dodaj intencje

Parafia pw.Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Grzawie

V Niedziela zwykła
Niedziela - 17 lutego 2019

Wolą Boga jest, by nasze życie było jak najpiękniejsze, więc ostrzega nas, gdy schodzimy na manowce. Stała troska Boga o nasze życie jest dowodem Jego ojcowskiej miłości. Nie zmusza On jednak nikogo do uznania Jego racji. Pokazuje jedynie dwie drogi i mówi jasno, dokąd one prowadzą. Szanuje naszą wolność.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i (ofiarę na) kwiaty paniom: Marii Mika, Gabrieli Olejarczyk i Beacie Olejarczyk. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzymy paniom: Róży Waranica, Kindze Niesyto i Lamii Stańczyk.

W środę o godzinie 17.15 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. W tym dniu przypada Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła.

Od poniedziałku do soboty msze święte są sprawowane w kaplicy.

Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim:
• artykuł „Jak się uczy cudze dzieci” – o problemach współczesnej szkoły oraz nauczycieli;
• relacja z pobytu papieża Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich;
• katechezy dla młodzieży w Panamie;
• o istocie i potrzebie modlitwy w naszym życiu;
• o roli okrągłego stołu w przemianach demokratycznych w Polsce.

Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.