Strona główna | Nasza Parafia | Grupy parafialne | Galeria | Poradnia rodzin | PRD | Kontakt         wersja mobilna moderator

SWFObject embed
Dzisiaj


Liczba odwiedzin:
Liczniki
od 21.02.2009
Gości on-line:Papież Franciszek
Nasz Archidiecezja

Parafie dekanatu
Ćwiklice
Frydek
Góra
Grzawa
Jankowice
Miedźna
Studzienice
Wola osiedle
Wola


Parafia Grzawa
Wyznanie - Kościół     Rzymsko-Katolicki
Dekanat Miedźna
Sołectwo Grzawa


Wieczna adoracja:


8 maja
Odpust parafialny
- ostania niedziela sierpnia lub pierwasza września
Patron parafii

Kalendarium

Reklama
reklama

reklama

więcej .....


Archiwum

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana - 1 listopada

wpis dodano: 2016.11.19 * dodał: admin * źródło strony: Episkopat.pl *


Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana będzie miał miejsce 19 listopada 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach. Dzień później, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, będzie można go dokonać we wszystkich kościołach w Polsce. To zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.
więcej.....


Odpus zupełny za zmarłych

wpis dodano: 2016.11.01 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.


więcej.....


Nabożeństwo Różańcowe - Zaproszenie

wpis dodano: 2016.10.22 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W Niedziele 30 października br. nabożeństwo różańcowe poprowadzi pani Elżbieta Ogermann, śpiewająca w zespole „Śląsk” oraz pan Krzysztof Jasiński, organista z parafii świętej Barbary w Chorzowie. Po nabożeństwie odbędzie się koncert pieśni maryjnych.
Zapraszamy !!!
więcej.....


Intencjonarz - nowośc na stronie

wpis dodano: 2016.10.23 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Uruchomiliśmy nową funkcję na naszej stronie internetowej - Intencjonarz. Zapraszamy do spisu wolnych intencji na rok 2017.
więcej.....


Kronika Rodzinnej Niedzieli

wpis dodano: 2016.10.10 * dodał: admin * źródło strony: Archidiecezja *


„Kronika Rodzinnej Niedzieli” to tytuł diecezjalnego konkursu, który rozpoczął się 1 października br. Potrwa do 1 maja 2017. Główna nagroda to rodzinny wyjazd do Ziemi Świętej. Patronat nad konkursem objął metropolita górnośląski abp Wiktor Skworc.
więcej.....


Podziękowanie za zebrane plony

wpis dodano: 2016.09.15 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Uroczyste święto plonów, połączone z obrzędami dziękczynnymi za skończone żniwa i prace polowe, odbyły się w tym roku w dniu 11 września. W naszym kościele parafialnym została odprawiona dziękczynna Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jacek Jadasz - proboszcz. Dziękujemy Bogu za każde ziarenko, za każdy ziemniak i burak, za odrobię warzywa, bo są one świadectwem wielkiego trudu ludzi i prawdziwego, cudownego działania Boga. […] Jak przystało na ludzi wierzących przychodzą dziś nasi rolnicy, aby podziękować Panu Bogu, który daje wzrost i owoce, że przez cały rok rzetelnie pracowali, że nie zmarnowali danych im talentów.
Tegorocznym starostą był p.Jerzy Śmieja, który tradycyjnie jako dar ołtarza ofiarował bochen chleba wypieczony z ziaren tegorocznych zbiorów, którym na zakończenie Mszy św. podzielili się wszyscy zebrani.

Galeria zdjęć .........


więcej.....


Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej - 18.09.2016

wpis dodano: 2016.09.20 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W niedzielę – 18 września odbyło się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.[...]
więcej.....


Okiem proboszcza

wpis dodano: admin * dodał: admin * źródło strony: http://www.krakow2016.com/media/cache/resolve/filemanager_original/lp_baners/baner_hymn.png" width="460 *


Przeżyliśmy wspaniałe chwile w ubiegłym tygodniu. Towarzyszyliśmy naszym młodym przyjaciołom z Parafii San Juan di Ivai poznając ich życie oraz zwyczaje kulinarne. Były też wesołe chwile przy posiłku ,bo każdy chciał ich ugościć jak najlepiej. Więc w kolejnych odsłonach były kluski i rolada. Może myśleli ,że tak jemy na co dzień, a przecież dla nas to odświętny posiłek. .......
więcej.....


Okiem proboszcza

wpis dodano: 2016.06.15 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Remonty, remonty i remonty. Ale przecież na tym nie polega całość duszpasterstwa. W dziedzinie remontów zrobiliśmy bardzo wiele. Przy pomocy życzliwych i zaangażowanych Parafian ociepliliśmy strop probostwa.......


więcej.....


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - galeria

wpis dodano: 2016.05.28 * dodał: admin, foto: Dawid Olejarczyk * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Parafia Grzawa    Parafia Grzawa    Parafia Grzawa    Parafia Grzawa
więcej.....

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej - Zaproszenie

wpis dodano: 2016.05.22 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W dniu 29 maja 2016 odbędzie się coroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie pod hasłem "GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA". Zapraszamy do pielgrzymowania do Matki Bożej Piekarskiej.
więcej.....


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

wpis dodano: 2016.05.23 * dodał: admin * źródło strony: Brewiarz.pl *


Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.
Chrystus Pan ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy. Opisali to dokładnie wszyscy trzej synoptycy i św. Paweł Apostoł (Mt 26, 26-28; Mk 14, 22-24; Łk 22, 19-20; 1 Kor 11, 17-30). Św. Łukasz przytacza ważne słowa, którymi Chrystus Pan nakazał swoim uczniom sprawować ten Sakrament: "To czyńcie na moją pamiątkę" (Łk 22, 19). Św. Paweł dodaje, że gdyby ktoś odważył się przyjmować Eucharystię niegodnie, sam sobie przez to gotuje sąd Boży (1 Kor 11, 25-30).
więcej.....


Pielgrzymka do Łagiewnik - 7 czerwca 2016

wpis dodano: 2016.05.15 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W dniu 7 czerwca br. odbędzie się parafialna pielgrzymka do Łagiewnik. Zechciejmy całymi rodzinami w Roku Miłosierdzia uczestniczyć w pielgrzymce, prosząc przez wstawiennictwo świętej Faustyny i Jana Pawła II o pomnożenie daru wiary w naszych rodzinach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
więcej.....


Zielone Świątki

wpis dodano: 2016.05.15 * dodał: admin * źródło strony: Deon.pl *


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwana w Polsce Zielonymi Świętami, lub Zielonymi Świątkami, to w tradycyjnej kulturze ludowej pora pradawnych obrzędów agrarnych, pasterskich i wegetacyjnych. W tradycji chrześcijańskiej obchodzona jest 50 dni po Zmartwychwstaniu Pańskim jako ukoronowanie i zakończenie okresu wielkanocnego.
więcej.....


Wieczna adoracja - 8 maja

wpis dodano: 2016.05.08 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.15 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00 w ramach wiecznej adoracji w archidiecezji.
PLAN ADORACJI:
12.00 – 13.00 ulica Księża
13.00 – 14.00 ulica Kościelna i Nad Wisłą
14.00 – 15.00 osiedle pod Górą i Zielonkówka
16.00 – 17.00 ulica Wiejska – numery parzyste
17.00 – 18.00 ulica Wiejska – numery nieparzyste
więcej.....


4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

wpis dodano: 2016.05.04 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Św. Florian był oficerem rzymskim. Za odważne wyznanie swej wiary podczas prześladowania chrześcijańskiego za czasów Dioklecjana poniósł śmierć męczeńską przez utopienie w rzece Anizie (obecnie w Austrii) w 304 roku. W roku 1184 relikwie świętego Floriana sprowadzono do Krakowa. Św. Florian jest patronem hutników i strażaków.


więcej.....


Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.

wpis dodano: 2016.05.02 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Naród polski wielokrotnie w ciągu swych dziejów doświadczał szczególnej opieki Matki Bożej. Moc tej opieki zajaśniała wyjątkowo podczas najazdu szwedzkiego. Po cudownej obronie Jasnej Góry przed Szwedami, król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 uroczystym aktem oddał nasz kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski. Po odrodzeniu Polski Papież Pius XI ustanowił w 1924 roku specjalne święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i pozwolił je obchodzić w pamiętnym dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Papież Jan XXIII ogłosił Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, główną patronką kraju, obok świętych biskupów i męczenników: Wojciecha i Stanisława.
więcej.....


Pielgrzymka dekanalna

wpis dodano: Parafia Miedźna * dodał: admin * źródło strony: *


W najbliższą sobotę 23 kwietnia odbędzie się Dekanalna Pielgrzymka do parafii Miłosierdzia Bożego w Pszczynie. Msza św. o godz. 11.00. Po Mszy nabożeństwo i uzyskanie odpustu zupełnego.
więcej.....


Rok Miłosierdzia

wpis dodano: * dodał: admin * źródło strony: *więcej.....


Wielki Tydzień

wpis dodano: 2016.03.20 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Triduum Paschalne

Wielka Sobota jest dniem, w którym nie odprawia się Mszy św. ani innych nabożeństw. Przez cały dzień, wierni nawiedzają Grób Pański i czuwają na modlitwie, pamiętają, że jest tam obecny pod osłoną chleba Uwielbiony i Zmartwychwstały Pan.

więcej.....


49. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

wpis dodano: 2016.02.07 * dodał: admin * źródło strony: http://www.duszpasterstwotrzezwosci.pl/ *


7 lutego rozpoczynamy 49.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, jak zwykle, w ostatnią niedzielę karnawału, aby przypomnieć, że nie tylko możliwa, ale w obecnej, tragicznej sytuacji, konieczna jest zabawa bez kieliszka. Że można być szczęśliwym bez chemicznych przyjaciół, bez odurzania się alkoholem i innymi używkami.
W Apostolstwie Trzeźwości realizujemy wieloletni program poświęcony roli rodziny w budowaniu nowej kultury trzeźwości. Nasze tegoroczne hasło niemal wprost odwołuje się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie – „Młodzi, nie dajcie się zniewolić!”.

więcej.....


Powstaje biografia cz.II - Zapraszamy do współtworzenia

wpis dodano: 2016.01.25 * dodał: admin, autor: dr Danuta Kocurek * źródło strony: Grzawa.eu *


Słowo od autora:
Ukazał się Słownik biograficzny Gminy Miedźna. W części pierwszej starałam się przybliżyć życiorysy osób duchownych i zakonnych pochodzących z tereny naszej gminy i pracujących w naszym regionie. Na szczególną uwagę zasługuje sołectwo Grzawa, z którego wyszło wielu znakomitych duchownych piastujących wysokie godności kościelne.....

więcej.....


Polub naszą stronę na Facebook-u

wpis dodano: 2015.03.27 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *więcej.....

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

wpis dodano: 2016.01.24 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W przyszłą niedzielę – 31 stycznia, po nieszporach odbędzie się spotkanie świąteczne Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Serdecznie zapraszam wszystkich członków.
Proboszcz
więcej.....


Okres zwykły

wpis dodano: 2016.01.20 * dodał: admin * źródło strony: http://www.wielgomlyny.paulini.pl *


Okres Zwykły to swego rodzaju chwila odpoczynku dla Kościoła. Jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a34 niedziel. Podzielony jest na dwie części. Pierwsza: krótsza (ok. 8-9 niedziel) trwa od niedzieli Chrztu Pańskiego do Środy Popielcowej zaś druga: od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu.

więcej.....


Nasza stajenka

wpis dodano: 2015.12.30 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


     

fot. Dawid Olejarczyk

więcej.....


Zakończyła się kolęda w naszej parafii.

wpis dodano: * dodał: admin * źródło strony: *


Wszystkim parafianom składam podziękowania za serdeczne przyjęcie, otwartość serca, obecność na kolędzie i składane ofiary. W tym roku ofiary kolędowe i kolekty na parafię będą przeznaczone na termoizolację probostwa oraz ogrzewanie promiennikowe kościoła.
więcej.....


Boże Narodzenie

wpis dodano: 2015.12.21 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Na Święta Bożego Narodzenia życzę, aby Chrystus, który narodził się w Betlejem promieniował na całe Wasze życie.
Aby błogosławił pokojem i zdrowiem Waszą pracę, pogłębiał modlitwę oraz przez swoje słowo kształtował Wasze życie.
Z wyrazami szacunku i bliskości
Ks. Jacek Jadasz Proboszcz


więcej.....


O duchownych związanych z gminą Miedźna w jednym słowniku

wpis dodano: 2015.12.07 * dodał: admin * źródło strony: Pszczyńska.pl *


Ukazała się pierwsza część „Słownika biograficznego gminy Miedźna”. Danuta Kocurek przedstawiła w nim sylwetki niemal 100 osób duchownych i zakonnych, związanych z gminą Miedźna.
więcej.....


Uroczystość Objawienia Pańskiego

wpis dodano: 2016.01.05 * dodał: admin * źródło strony: Niedziela.pl *


Uroczystość Objawienia Pańskiego jest nie tylko historią opisującą drogę Mędrców ze Wschodu do Betlejem, ale jest to również droga każdego z nas na spotkanie z Panem. Dla Mędrców impulsem do wyruszenia w drogę było studiowanie ksiąg i jakieś rozumowe odkrycie, że gdzieś w dalekiej i nieznanej krainie istnieje Król Świata, Mądrość przewyższająca wszelkie ludzkie mądrości.
więcej.....


Odwiedziny kolędowe

wpis dodano: 2015.12.25 * dodał: admin * źródło strony: *


27 grudnia 2015 rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Będzie to okazja do spotkania w waszych domach, aby je pobłogosławić oraz porozmawiać o radościach i problemach, które nurtują grzawską wspólnotę parafialną.
ks.Jacek Jadasz
Proboszcz


więcej.....


Nasza stajenka

wpis dodano: * dodał: admin * źródło strony: *więcej.....


Rok Miłosierdzia

wpis dodano: 2015.12.14 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Papież Franciszek ustanowił w całym Kościele katolickim Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Jego obchody rozpoczęły się 8 grudnia tego roku, a zakończą 20 listopada 2016 roku. Przez cały ten okres będziemy kontemplować tajemnicę miłosierdzia Bożego. Papież uznał, że w czasach, w których jesteśmy przyzwyczajeni do złych wiadomości i największych okrucieństw, świat potrzebuje odkrycia, że Bóg jest miłosiernym Ojcem. W sposób szczególny swoje miłosierdzie Bóg potwierdził nam w Chrystusie przez zbliżenie się do nas i zamieszkanie między nami – przez to, że „do końca nas umiłował” (por. J 13, 1).
więcej.....

Nasza stajenka

wpis dodano: 2015.01.03 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *więcej.....


Polub naszą stronę na Facebook-u

wpis dodano: 2015.03.27 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *więcej.....

Droga Krzyżowa - Grzawa

wpis dodano: http://wf3.xcdn.pl/files/15/10/16/003563_roraty_2015_banner_626x150.jpg" width="450 * dodał: admin * źródło strony: parafiagrzawa.pl/roraty.php *


%%% admin
więcej.....


Spotkanie z św.Mikołajem - Zaproszenie

wpis dodano: 2015.11.17 * dodał: admin * źródło strony: mikolaj.Grzawa.eu *


W dniu 6 grudnia 2015 roku Sołtys i Rada Sołecka organizuje "Spotkanie z Mikołajem" dla dzieci sołectwa Grzawa.
Zapraszamy zatem wszystkie dzieci oraz młodzież gimnazjalną wraz rodzicami do Domu Socjalnego w Grzawie.


więcej.....

Dla Parafian

Ogłoszenia, intencje
Msze święte
Ministranci
Młodzież    


Galeria zdjęć
Reportarze, artykuły
miejscowość Grzawa
Nasze konto
E-informacje

Chcesz otrzymywać info?
Wpisz swój email:


Zobacz
Kod QR

QR code

Tagi
Czasopisma

Gość Niedzielny
Mały Gość Niedzielny
Niedziela.pl

Parafialna Rada Duszpasterska | Schola | DSL | Renowacja| Reklama| Mapa strony| Mod|
Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved Parafia Grzawa - Portalwwwstat4u Wysuwany Like Box - www.blog.klocus.pl
facebook
ostatnia aktualizacja strony - 04.02.2017