Strona główna | Nasza Parafia | Grupy parafialne | Galeria | Poradnia rodzin | PRD | Kontakt      administrator    wersja mobilna

SWFObject embed
Dzisiaj


Liczba odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

od 21.02.2009
Gości on-line:Papież Franciszek
Nasz Archidiecezja

Parafie dekanatu
Ćwiklice
Frydek
Góra
Grzawa
Jankowice
Miedźna
Studzienice
Wola osiedle
Wola


Parafia Grzawa
Wyznanie - Kościół     Rzymsko-Katolicki
Dekanat Miedźna


Wieczna adoracja:


8 maja
Odpust parafialny
- ostania niedziela sierpnia lub pierwasza września
Patron parafii

Kalendarium

Reklama
reklama

reklama

więcej .....


Archiwum

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana - 1 listopada

wpis dodano: 2016.11.19 * dodał: admin * źródło strony: Episkopat.pl *


Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana będzie miał miejsce 19 listopada 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach. Dzień później, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, będzie można go dokonać we wszystkich kościołach w Polsce. To zwieńczenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.
więcej.....


Odpus zupełny za zmarłych

wpis dodano: 2016.11.01 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.


więcej.....


Nabożeństwo Różańcowe - Zaproszenie

wpis dodano: 2016.10.22 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W Niedziele 30 października br. nabożeństwo różańcowe poprowadzi pani Elżbieta Ogermann, śpiewająca w zespole „Śląsk” oraz pan Krzysztof Jasiński, organista z parafii świętej Barbary w Chorzowie. Po nabożeństwie odbędzie się koncert pieśni maryjnych.
Zapraszamy !!!
więcej.....


Intencjonarz - nowośc na stronie

wpis dodano: 2016.10.23 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Uruchomiliśmy nową funkcję na naszej stronie internetowej - Intencjonarz. Zapraszamy do spisu wolnych intencji na rok 2017.
więcej.....


Kronika Rodzinnej Niedzieli

wpis dodano: 2016.10.10 * dodał: admin * źródło strony: Archidiecezja *


„Kronika Rodzinnej Niedzieli” to tytuł diecezjalnego konkursu, który rozpoczął się 1 października br. Potrwa do 1 maja 2017. Główna nagroda to rodzinny wyjazd do Ziemi Świętej. Patronat nad konkursem objął metropolita górnośląski abp Wiktor Skworc.
więcej.....


Podziękowanie za zebrane plony

wpis dodano: 2016.09.15 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Uroczyste święto plonów, połączone z obrzędami dziękczynnymi za skończone żniwa i prace polowe, odbyły się w tym roku w dniu 11 września. W naszym kościele parafialnym została odprawiona dziękczynna Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jacek Jadasz - proboszcz. Dziękujemy Bogu za każde ziarenko, za każdy ziemniak i burak, za odrobię warzywa, bo są one świadectwem wielkiego trudu ludzi i prawdziwego, cudownego działania Boga. […] Jak przystało na ludzi wierzących przychodzą dziś nasi rolnicy, aby podziękować Panu Bogu, który daje wzrost i owoce, że przez cały rok rzetelnie pracowali, że nie zmarnowali danych im talentów.
Tegorocznym starostą był p.Jerzy Śmieja, który tradycyjnie jako dar ołtarza ofiarował bochen chleba wypieczony z ziaren tegorocznych zbiorów, którym na zakończenie Mszy św. podzielili się wszyscy zebrani.

Galeria zdjęć .........


więcej.....


Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej - 18.09.2016

wpis dodano: 2016.09.20 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W niedzielę – 18 września odbyło się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.[...]
więcej.....


Okiem proboszcza

wpis dodano: admin * dodał: admin * źródło strony: http://www.krakow2016.com/media/cache/resolve/filemanager_original/lp_baners/baner_hymn.png" width="460 *


Przeżyliśmy wspaniałe chwile w ubiegłym tygodniu. Towarzyszyliśmy naszym młodym przyjaciołom z Parafii San Juan di Ivai poznając ich życie oraz zwyczaje kulinarne. Były też wesołe chwile przy posiłku ,bo każdy chciał ich ugościć jak najlepiej. Więc w kolejnych odsłonach były kluski i rolada. Może myśleli ,że tak jemy na co dzień, a przecież dla nas to odświętny posiłek. .......
więcej.....


Okiem proboszcza

wpis dodano: 2016.06.15 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Remonty, remonty i remonty. Ale przecież na tym nie polega całość duszpasterstwa. W dziedzinie remontów zrobiliśmy bardzo wiele. Przy pomocy życzliwych i zaangażowanych Parafian ociepliliśmy strop probostwa.......


więcej.....


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - galeria

wpis dodano: 2016.05.28 * dodał: admin, foto: Dawid Olejarczyk * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Parafia Grzawa    Parafia Grzawa    Parafia Grzawa    Parafia Grzawa
więcej.....

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej - Zaproszenie

wpis dodano: 2016.05.22 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W dniu 29 maja 2016 odbędzie się coroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie pod hasłem "GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA". Zapraszamy do pielgrzymowania do Matki Bożej Piekarskiej.
więcej.....


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

wpis dodano: 2016.05.23 * dodał: admin * źródło strony: Brewiarz.pl *


Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.
Chrystus Pan ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy. Opisali to dokładnie wszyscy trzej synoptycy i św. Paweł Apostoł (Mt 26, 26-28; Mk 14, 22-24; Łk 22, 19-20; 1 Kor 11, 17-30). Św. Łukasz przytacza ważne słowa, którymi Chrystus Pan nakazał swoim uczniom sprawować ten Sakrament: "To czyńcie na moją pamiątkę" (Łk 22, 19). Św. Paweł dodaje, że gdyby ktoś odważył się przyjmować Eucharystię niegodnie, sam sobie przez to gotuje sąd Boży (1 Kor 11, 25-30).
więcej.....


Pielgrzymka do Łagiewnik - 7 czerwca 2016

wpis dodano: 2016.05.15 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W dniu 7 czerwca br. odbędzie się parafialna pielgrzymka do Łagiewnik. Zechciejmy całymi rodzinami w Roku Miłosierdzia uczestniczyć w pielgrzymce, prosząc przez wstawiennictwo świętej Faustyny i Jana Pawła II o pomnożenie daru wiary w naszych rodzinach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
więcej.....


Zielone Świątki

wpis dodano: 2016.05.15 * dodał: admin * źródło strony: Deon.pl *


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwana w Polsce Zielonymi Świętami, lub Zielonymi Świątkami, to w tradycyjnej kulturze ludowej pora pradawnych obrzędów agrarnych, pasterskich i wegetacyjnych. W tradycji chrześcijańskiej obchodzona jest 50 dni po Zmartwychwstaniu Pańskim jako ukoronowanie i zakończenie okresu wielkanocnego.
więcej.....


Wieczna adoracja - 8 maja

wpis dodano: 2016.05.08 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 10.15 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00 w ramach wiecznej adoracji w archidiecezji.
PLAN ADORACJI:
12.00 – 13.00 ulica Księża
13.00 – 14.00 ulica Kościelna i Nad Wisłą
14.00 – 15.00 osiedle pod Górą i Zielonkówka
16.00 – 17.00 ulica Wiejska – numery parzyste
17.00 – 18.00 ulica Wiejska – numery nieparzyste
więcej.....


4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

wpis dodano: 2016.05.04 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Św. Florian był oficerem rzymskim. Za odważne wyznanie swej wiary podczas prześladowania chrześcijańskiego za czasów Dioklecjana poniósł śmierć męczeńską przez utopienie w rzece Anizie (obecnie w Austrii) w 304 roku. W roku 1184 relikwie świętego Floriana sprowadzono do Krakowa. Św. Florian jest patronem hutników i strażaków.


więcej.....


Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski.

wpis dodano: 2016.05.02 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Naród polski wielokrotnie w ciągu swych dziejów doświadczał szczególnej opieki Matki Bożej. Moc tej opieki zajaśniała wyjątkowo podczas najazdu szwedzkiego. Po cudownej obronie Jasnej Góry przed Szwedami, król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 uroczystym aktem oddał nasz kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski. Po odrodzeniu Polski Papież Pius XI ustanowił w 1924 roku specjalne święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i pozwolił je obchodzić w pamiętnym dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Papież Jan XXIII ogłosił Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski, główną patronką kraju, obok świętych biskupów i męczenników: Wojciecha i Stanisława.
więcej.....


Pielgrzymka dekanalna

wpis dodano: Parafia Miedźna * dodał: admin * źródło strony: *


W najbliższą sobotę 23 kwietnia odbędzie się Dekanalna Pielgrzymka do parafii Miłosierdzia Bożego w Pszczynie. Msza św. o godz. 11.00. Po Mszy nabożeństwo i uzyskanie odpustu zupełnego.
więcej.....


Rok Miłosierdzia

wpis dodano: * dodał: admin * źródło strony: *więcej.....


Wielki Tydzień

wpis dodano: 2016.03.20 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Triduum Paschalne

Wielka Sobota jest dniem, w którym nie odprawia się Mszy św. ani innych nabożeństw. Przez cały dzień, wierni nawiedzają Grób Pański i czuwają na modlitwie, pamiętają, że jest tam obecny pod osłoną chleba Uwielbiony i Zmartwychwstały Pan.

więcej.....


49. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

wpis dodano: 2016.02.07 * dodał: admin * źródło strony: http://www.duszpasterstwotrzezwosci.pl/ *


7 lutego rozpoczynamy 49.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, jak zwykle, w ostatnią niedzielę karnawału, aby przypomnieć, że nie tylko możliwa, ale w obecnej, tragicznej sytuacji, konieczna jest zabawa bez kieliszka. Że można być szczęśliwym bez chemicznych przyjaciół, bez odurzania się alkoholem i innymi używkami.
W Apostolstwie Trzeźwości realizujemy wieloletni program poświęcony roli rodziny w budowaniu nowej kultury trzeźwości. Nasze tegoroczne hasło niemal wprost odwołuje się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie – „Młodzi, nie dajcie się zniewolić!”.

więcej.....


Powstaje biografia cz.II - Zapraszamy do współtworzenia

wpis dodano: 2016.01.25 * dodał: admin, autor: dr Danuta Kocurek * źródło strony: Grzawa.eu *


Słowo od autora:
Ukazał się Słownik biograficzny Gminy Miedźna. W części pierwszej starałam się przybliżyć życiorysy osób duchownych i zakonnych pochodzących z tereny naszej gminy i pracujących w naszym regionie. Na szczególną uwagę zasługuje sołectwo Grzawa, z którego wyszło wielu znakomitych duchownych piastujących wysokie godności kościelne.....

więcej.....


Polub naszą stronę na Facebook-u

wpis dodano: 2015.03.27 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *więcej.....

Parafialna Rada Duszpasterska wybrana

wpis dodano: 2017.08.29 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W niedzielę 28 czerwca zostały ogłoszone wyniki wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Składam serdeczne podziękowania odchodzącej radzie.


więcej.....


Pielgrzymka Meżczyz i Młodzieńców do Piekar Śl.

wpis dodano: * dodał: admin * źródło strony: *


W przyszłą niedzielę, 29 maja, zapraszamy na Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śl.
Za pielgrzymów będziemy modlić się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi dla pielgrzymów przez cały tydzień przed rozpoczęciem mszy świętej.
więcej.....


Dzień Seniora

wpis dodano: 2017.02.02 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W czwaretek 2 lutego br, odbył się organizowany jak co roku Dzień Seniora. Jego obchody rozpoczęły się w naszym kościele ofiarą Mszy świętej. Po Mszy świętej wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do Domu Socjalnego na przyjęcie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Kółko Rolnicze. Spotkanie uświetnił występ zespołu Folkowianie z Ośrodka Caritas MB Różańcowa w Grzawie prezentujący twórczość ludową. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego święta, a także naszym drogim seniorom i chorym serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

więcej.....


Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

wpis dodano: 2016.01.24 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


W przyszłą niedzielę – 31 stycznia, po nieszporach odbędzie się spotkanie świąteczne Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Serdecznie zapraszam wszystkich członków.
Proboszcz
więcej.....


Okres zwykły

wpis dodano: 2016.01.20 * dodał: admin * źródło strony: http://www.wielgomlyny.paulini.pl *


Okres Zwykły to swego rodzaju chwila odpoczynku dla Kościoła. Jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a34 niedziel. Podzielony jest na dwie części. Pierwsza: krótsza (ok. 8-9 niedziel) trwa od niedzieli Chrztu Pańskiego do Środy Popielcowej zaś druga: od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do I Niedzieli Adwentu.

więcej.....


Nasza stajenka

wpis dodano: 2015.12.30 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


     

fot. Dawid Olejarczyk

więcej.....


Zakończyła się kolęda w naszej parafii.

wpis dodano: * dodał: admin * źródło strony: *


Wszystkim parafianom składam podziękowania za serdeczne przyjęcie, otwartość serca, obecność na kolędzie i składane ofiary. W tym roku ofiary kolędowe i kolekty na parafię będą przeznaczone na termoizolację probostwa oraz ogrzewanie promiennikowe kościoła.
więcej.....


Boże Narodzenie

wpis dodano: 2015.12.21 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Na Święta Bożego Narodzenia życzę, aby Chrystus, który narodził się w Betlejem promieniował na całe Wasze życie.
Aby błogosławił pokojem i zdrowiem Waszą pracę, pogłębiał modlitwę oraz przez swoje słowo kształtował Wasze życie.
Z wyrazami szacunku i bliskości
Ks. Jacek Jadasz Proboszcz


więcej.....


O duchownych związanych z gminą Miedźna w jednym słowniku

wpis dodano: 2015.12.07 * dodał: admin * źródło strony: Pszczyńska.pl *


Ukazała się pierwsza część „Słownika biograficznego gminy Miedźna”. Danuta Kocurek przedstawiła w nim sylwetki niemal 100 osób duchownych i zakonnych, związanych z gminą Miedźna.
więcej.....


Uroczystość Objawienia Pańskiego

wpis dodano: 2016.01.05 * dodał: admin * źródło strony: Niedziela.pl *


Uroczystość Objawienia Pańskiego jest nie tylko historią opisującą drogę Mędrców ze Wschodu do Betlejem, ale jest to również droga każdego z nas na spotkanie z Panem. Dla Mędrców impulsem do wyruszenia w drogę było studiowanie ksiąg i jakieś rozumowe odkrycie, że gdzieś w dalekiej i nieznanej krainie istnieje Król Świata, Mądrość przewyższająca wszelkie ludzkie mądrości.
więcej.....


Odwiedziny kolędowe

wpis dodano: 2015.12.25 * dodał: admin * źródło strony: *


27 grudnia 2015 rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Będzie to okazja do spotkania w waszych domach, aby je pobłogosławić oraz porozmawiać o radościach i problemach, które nurtują grzawską wspólnotę parafialną.
ks.Jacek Jadasz
Proboszcz


więcej.....


Nasza stajenka

wpis dodano: * dodał: admin * źródło strony: *więcej.....


Rok Miłosierdzia

wpis dodano: 2015.12.14 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *


Papież Franciszek ustanowił w całym Kościele katolickim Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Jego obchody rozpoczęły się 8 grudnia tego roku, a zakończą 20 listopada 2016 roku. Przez cały ten okres będziemy kontemplować tajemnicę miłosierdzia Bożego. Papież uznał, że w czasach, w których jesteśmy przyzwyczajeni do złych wiadomości i największych okrucieństw, świat potrzebuje odkrycia, że Bóg jest miłosiernym Ojcem. W sposób szczególny swoje miłosierdzie Bóg potwierdził nam w Chrystusie przez zbliżenie się do nas i zamieszkanie między nami – przez to, że „do końca nas umiłował” (por. J 13, 1).
więcej.....

Nasza stajenka

wpis dodano: 2015.01.03 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *więcej.....


Polub naszą stronę na Facebook-u

wpis dodano: 2015.03.27 * dodał: admin * źródło strony: ParafiaGrzawa.pl *więcej.....

Droga Krzyżowa - Grzawa

wpis dodano: http://wf3.xcdn.pl/files/15/10/16/003563_roraty_2015_banner_626x150.jpg" width="450 * dodał: admin * źródło strony: parafiagrzawa.pl/roraty.php *


%%% admin
więcej.....


Spotkanie z św.Mikołajem - Zaproszenie

wpis dodano: 2015.11.17 * dodał: admin * źródło strony: mikolaj.Grzawa.eu *


W dniu 6 grudnia 2015 roku Sołtys i Rada Sołecka organizuje "Spotkanie z Mikołajem" dla dzieci sołectwa Grzawa.
Zapraszamy zatem wszystkie dzieci oraz młodzież gimnazjalną wraz rodzicami do Domu Socjalnego w Grzawie.


więcej.....

Dla Parafian
Ministranci
Młodzież    


Galeria zdjęć
Grzawa
Nasze konto
E-informacje

Chcesz otrzymywać info?
Wpisz swój email:


Zobacz
Tagi
Czasopisma

Gość Niedzielny
Mały Gość Niedzielny
Niedziela.pl

Parafialna Rada Duszpasterska | Schola | DSL | Renowacja| Reklama| Mapa strony| Mod|
Copyright © 2009-2019. All Rights Reserved Parafia Grzawa - Portalwww

stat4u Wysuwany Like Box - www.blog.klocus.pl
facebook
ostatnia aktualizacja strony - 04.02.2017